GündemKabataşSiyaset

CHP’li Milletvekili Alankent’ten Seslendi!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’in Kabataş Alankent ziyaretine CHP Ordu İl Başkanı Mehmet Kaptanoğlu, Altınordu İlçe Başkanı Yelda Dalak, Kabataş İlçe Başkanı İfakat Tecim Yıldız, Kadın Kolları İl Başkanı Nilgün Yılmaz ve partililer eşlik etti. Alankentli vatandaşlar ve partililer ile sabah kahvaltısında bir araya gelinen ziyarette yerel sorunlar ve ülkenin genel gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Adıgüzel Alankent ziyaretinde şunları söyledi:

 

“Alankent kapatılan 52 beldemizden biriydi. Beldelerin kapatılması ile ilgili yaşanılan yerel yönetim sorununun en çarpıcı örneklerinden birisi de Alankent’tir. Burada sürekli açık bir PTT şubesi ya da bir devlet bankası yok, bankamatiği bile yok. Milli Eğitim ve sağlık hizmeti gibi temel hizmetlerde ciddi aksamalar var. Mahalle yolları son derece bakımsız. Sağlıklı içme suyu sorunu gibi konuları bunca yıl sonra hala konuşuyor olmamız Büyükşehir ve ilçe Belediyesinin yetersizliğini ortaya koyuyor.

İktidarımızda Alankentli yurttaşlar çocuğunun eğitimi için ya da ailesinin sağlığı için endişe etmeyecek. Parası olup olmamasına bakmadan her yurttaşın eğitim, sağlık gibi anayasal haklardan eşit olarak faydalanmasını temin edecek, bozulan hukuk düzenini bireysel hak ve özgürlükleri hayata geçireceğiz.

Yine burada en temel sorunlarda birisi 2B sorunu. 2B Barış projesini hayata geçirip sorunu temelden çözerek vatandaş ile devleti barıştıracağız. Fındıkta kalıcı olarak sorunları çözmek için hazırlamış olduğumuz Fındık Kanun Teklifimizi mecliste kabul edip hayata geçireceğiz. Fındık üreticisinin hakkını yasal güvenceye kavuşturacak, fındık ticareti ve sanayisini yapan yerli girişimciye de yabancı kartel karşısında devlet güvencesi ile destek olacak, fındığın katma değerinin de ülkemizde kalmasını sağlayacağız.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu