GündemOrdu Büyükşehir BelediyesiSağlıkYaşam

Çölyak Hastalarına Destek

Çölyak hastalarına glütensiz gıda paketi Sıla ve çölyak hastalarının besinlerini Ordu Büyükşehir Belediyesi karşılayacak.

 

Sosyal belediyecilikte çığır açan Ordu Büyükşehir Belediyesi, tek tedavi yöntemi glütensiz beslenme diyeti olan çölyak hastalarının hayatlarını kolaylaştırmak ve farkındalık oluşturmak üzere harekete geçti.

Kumru ilçesinde ikamet eden ve 7 yaşındaki çölyak hastası kızları Sıla için başvuruda bulunarak glütensiz özel gıda için destek isteyen Danacı ailesinin isteğine kayıtsız kalmayan ekipler, hem Sıla’nın hem de il genelinde bulunan çölyak hastalarının glütensiz besin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışma başlattı.

 

7 YAŞINDAKİ ÇÖLYAK HASTASI SILA’YA GLÜTENSİZ BESİN PAKETİ

 

7 yaşındaki çölyak hastası kızları Sıla için talepte bulunan Danacı ailesinin istediğini geri çevirmeyen Büyükşehir Belediyesi, ekiplerini hemen harekete geçirerek küçük kızın ikamet ettiği Kumru ilçesine gitti. Sıla için özel hazırlanan glütensiz kek karışımı, un, ekmek karışımı, makarna, kurabiye, susamlı çubuk gibi ürünlerin bulunduğu paket ailesine teslim edildi.

Danacı ailesi, kendilerine dönüş yaptıkları ve taleplerine kayıtsız kalmadıkları için memnuniyetlerini dile getirerek Ordu Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

 

HİZMETTEN YARARLANMAK İÇİN BÜYÜKŞEHİRE MÜRAACAT EDİLECEK

 

Büyükşehir Belediyesi Sıla’nın yanı sıra Ordu’da bulunan çölyak hastalarının da glütensiz besin ihtiyacını karşılayacak.

Vatandaşlar, Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığına başvuruda bulunarak bu hizmetten yararlanabilecek.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu