GündemSağlıkYaşam

Coşkun, “Biraz Daha Gayret”

Ordu Tabipler Odası Başkanı Uzm Doktor Ali Coşkun, yaptığı açıklamalarına bir yenisini ekleyerek, “Devletimizin ve milletimizin kıymetini bilelim” dedi.

Uzm Doktor Ali Coşkun, “ Devletin ve insanların ne denli büyük olduğunu bir kez daha bu deprem felaketinde gördük. Bu deprem Avrupa kıtasında olsaydı parmaklarını bile oynatmazlardı, Avrupa dümdüz olurdu”  diyerek açıklamalarında şu ifadelere yer verdi.

“Mevsimin aşırı soğuk kış aylarında olması, insan metabolizmasını daha yavaş ve enerjiyi fazla harcatmayarak çalıştıracağı için, dolayısıyla, susuzluğa, açlığa hatta oksijen az olan ortamlara dayanmayı kolaylaştıracaktır. Bu dayanma gücü, depremde göçük altındaki depremzedelerin hayata tutunma olasılıklarını ve güçlerini artıracaktır.

O nedenle, uzun süre geçse bile, arama kurtarma ekiplerimiz göçük altında hala hayatta kalmayı başarabilmiş vatandaşlarımızı kurtarabilecektir. Arama kurtarma çalışmaları, daha önceki yaz aylarında olmuş depremlere göre (Gölcük) daha fazla gün sürdürülmelidir.

Depremin başından beri her türlü imkanını, depremzede vatandaşlarımızı kurtarabilmek için seferber eden büyük devletimizin kurtarma ekipleri ve diğer kurtarma ekipleri, eminim bu noktayı da dikkate alacaklardır.”

Bir insanın kurtulması tarifsiz bir mutluluktur.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu