Gündem

Coşkun, “Hatırlatma Dozunu Yapalım”

 

Türkiye, dokuz günlük bayram tatilinde yakınlarını ve büyüklerini ziyaret etmek için yollara düştü.

Korona virüsün son zamanda yine yükseldiğini söyleyen Ordu Tabip Odası Başkanı Ali Coşkun, “tedbiri elden bırakmayalım. Pandemi hala daha bitmedi.” alınması gereken önlemler konusunda uyarılarda bulundu.

 

Coşkun, “Hatırlatma Dozunu Yapalım”

Kurban Bayramı dönüşünde tekrar pandemiyle boğuşmamak için özellikle kalabalık ortamlardan uzak durmak gerektiğine dikkat çeken Uzm. Dr. Coşkun açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Tatil beldelerine baktığımızda insanlar önlemler almıyorve rahat davranıyor. Vatandaşların oldukça yakın ve kalabalık yerlerde maskesiz olarak görüyorum. Bu beni çok endişelendiriyor ve üzüyor. Pandemi bayram dönüşü tüm yurtta artabilir. İnşallah vakalar daha çok artmaz. Bizler hala takipteyiz. Vakalar artınca tekrar aşılar gündeme geldi. Tekrardan aşı randevuları oluştu. Vatandaşların özellikle 6 aydan daha fazla bir aşısız dönemi olduğu için kişinin yapısına, hastalık direncine göre, covid geçirip geçirmediğine göre değişiklik gösteriyor. Tıp bilgisine göre 6 aydan daha fazla aşısız dönemi olduysa mutlaka hatırlatma dozlarını yaptırmalıdır”

Haber: Tuğçe Kaymak

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu