Alp TvGündemİlçelerİllerOrduSiyasetÜnyeÜnye Belediyesi

“Cumhur İttifakında Pazara Kadar Değil Mezara Kadar”

 

MHP’DEN ÜNYE’DE MİTİNG GİBİ TOPLANTI

Milliyetçi Hareket Partisi “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” temalı programları kapsamında Ünye ilçesine adeta çıkarma yaptı. İlçede düzenlenen konferans ile bir araya gelen Cumhur İttifakı üyeleri seçimlere giden süreçteki yol haritasına dair istişare de bulundular. Toplantı adeta miting havasında gerçekleşti.

Ordu genelinde ziyaretlerini sürdüren MHP, Cumhur İttifakı ve 2023 hedefleri her kesimden her fikirden insana anlatılarak siyasi çalışmalar sürdürülüyor.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, MYK Üyeleri Kadir Şekerci, Murat Kotra ve Afşin Birben ile birlikte,  Ünye ilçesini ziyaret etti. Genel merkez heyetine MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, Ünye İlçe Başkanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu, Ünye ilçe teşkilatı, bazı muhtar ve sivil toplum kuruluşları başkanlarının yanı sıra Cumhur İttifakının Ak Parti kanadı temsilcileri de eşlik ettiler.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Ticaret Odası Başkanı İrfan Akar, Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, misafirlerle bir süre sohbet ettiler.

 

Hacıimamoğlu: “Cumhur İttifakı ‘Türkiyem Nidası’dır”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Murtaza Hacıimamoğlu, Cumhur İttifakının gücüne işaret ettiği açıklamasında muhalefete seslenerek  “Türkiye’yi yıldıramayacaksınız” dedi. İlçe Başkanı şöyle konuştu:

“Bugüne kadar Allahtan başkasına secde etmemiş dava arkadaşlarım ve dava büyüklerim. Bugün buraya liderimizin daveti ile geldik. Birlik olduk beraber olduk, tek yürek olduk, üç hilalin altında ülkücü oldunuz, memleket ve sancak sevdasını aldınız geldiniz. Milliyetçi Hareket Davası kurulduğu günden bu güne kadar devletin ve milletin yanında olmuştur. Yapılamaz çözülemez denilen her sorunun çözümü için gayret göstermiştir. Cumhur İttifakı Ağrı’dan seslenen bir vatandaşın Edirne’den Türkiyem diye nidalanmasıdır. Doğudan batıya kuzeyden güneye Cumhur İttifakı Anadolu’nun ruhudur, tam bağımsız Türkiyedir.

 

Başkan Tavlı: “Birlik Beraberlik İçinde Çalışıyoruz”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı da yaptığı değerlendirmede,

” Bizim liderlerimizin birlikteliği sıradan bir birliktelik değil. Bizim birlikteliğimiz vatan birlikteliği ve tepede nasıl birliktelik varsa memleketin her köşesinde birlik ve beraberlik ruhu içerisinde çalışıyoruz. Kardeşlik içinde çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Şanlıtürk: “Muhalefet Teröristin Ne Demek Olduğunu Bilmiyor mu?”

MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk,  “Bu toplantıların özü, muhalefetin ne yapmak istediğini, Cumhur İttifakının neler yaptığını ve yapacağını milletimizle paylaşmaktır. İlçe ilçe geziyoruz. MHP heyetimiz vatandaşlarımızla 2023 hasbihalinde bulunuyor. Muhalefetin söylemlerinden, Selahattin Demirtaş’ın neden içeride olduğunu Kılıçdaroğlu bilmiyor mu? Teröristin ne demek olduğunu Kılıçdaroğlu bilmiyor mu? Kobani olaylarını, Osman Kavala’ yı, gezi olaylarını bilmiyor mu bunlar? Meydana gelen olayları, kaybettiklerimizi, şehitlerimizi görmüyor mu bu muhalefet? Hiçbir Türk milliyetçisi askerimizi polisimizi şehit edenlerle beraber oturup kalkan hain siyasi taraflarla bir araya gelir mi? Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli eli kanlı insanlarla bir araya gelir mi?

Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partimiz 2023 için gayretli bir çalışma içinde. Allah’ın izniyle Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a daha yüksek bir oranla Cumhurbaşkanlığını kazandıracağız.  Ben partimizde kırgın dargın birileri varsa hepsini aynı çatı altında bir arada olmaya davet ediyorum. Cumhur İttifakı Ordu’da birlik içinde çalışmaktadır.” diyerek Cumhur İttifakı birlikteliğinin devamlılığı ve 2023’ün önemine dair açıklamalarda bulundu.

 

Şekerci: “Bizim Aklımız Hep Türkiye’dir”

MYK Üyesi Kadir Şekerci: “Sayın Genel Başkanımızın en önemli düsturlarından biri şudur ki; “Benim aklım hep Türkiye’dir” şeklinde ifade eder. Biz mücadelemizi ne gerekiyorsa onu yaparak ülkemizi muhafaza etmeliyiz. Ancak karşımızdaki zillet İttifakının da ne yaptığını, altılı masanın nasıl oluştuğunu hafızalarımızı biraz tazeleyerek anlamlandırabiliriz. Ellerine bir belge tutuşturulup operasyonlarla genel başkan yapılanları da biliyoruz. Hem kendisini hem partisini hiçe sayarak 15 milletvekilini İP Partisi müdiresine teslim eden Kılıçdaroğlu’nu iyi biliyoruz. Biz muhalefetin neler yaptığını iyi biliyoruz. 15 Temmuz’daki vatan hainlerini çok iyi biliyoruz. Biz altılı masanın bir araya gelmesinin arka planındaki meselesi de iyi biliyoruz.  Sayın Devlet Bahçeli Bazı şeyleri söylerken hep Türk milletini öne çıkarmasını altında hep bu sebepler vardır. Milliyetçi Hareket Partisi operasyonların Partisi değildir.” ifadelerini kullandı.

 

Birben: “21. Asır Türk Asrı olacaktır”

MYK Üyesi, Ünyeli siyasetçi Afşin Birben de kürsüde söz alarak Cumhur İttifakının Türk Asrı’na verdiği öneme dikkat çekti.

Birben şöyle konuştu:

“Adım Adım 2023 diyerek anlatma ve Aydınlatma toplantılarımızı sürdürüyoruz. Cumhur İttifakının niye kurulduğunu ve zillet İttifakının ne yapmaya çalıştığını anlatmak üzere buradayız. Devletin ve milletin bekası için, MHP li ülkücüler olarak Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye verdiğimiz sözümüz için çalışıyoruz. Allah izin ederse 2023 seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar seçeceğiz. Cumhur İttifakının tek amacı seçim değil. İnşallah gelecek nesillere faydamız olacak ve 21. Asır Türk Asrı olacaktır.”

 

Kılıç: “Pazara Kadar Değil, Mezara Kadar”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç:

“Halkımızın derdini dinleme ve dertleriyle dertlenme derdindeyiz. Millet İttifakının, zillet İttifakının akıl tutulmalarından bahsediyoruz. Sayın Genel Başkanımızın sizlere olan selamlarını büyük bir gururla iletmek istiyorum. “Zafer zafer benim diyebilenlerin mükâfatıdır” diyen Genel Başkanımızın yolundayız. Şanlı tarihimizden aldığımız güç ve damarlarımdaki asil kandan aldığımız güçle biz bu dava yolunda milletimizin yanında milletimizin yararına olmaya devam edeceğiz. Cumhur İttifakı pazara kadar değil, mezara kadar kurulmuş bir ittifaktır. Cumhur İttifakı ülkemizin refahı için ilelebet devam edecektir.

Cumhurbaşkanımız Rize’deki çay üreticilerine taban fiyat açıklayarak yüzlerini güldürdü. İnşallah yakın bir tarihte Ordu’daki fındık üreticilerinin de yüzünü de güldürecektir sayın cumhurbaşkanımız.” diyerek 2023’e giden yol haritasına dair değerlendirmelerde bulundu.

Program, günün anlamına binaen katılımcılara plaket takdimi ve fotoğraf çekimiyle beraber iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 

Haber: Talip KOCAKOÇ – Tuğçe KAYMAK – Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu