GündemİlçelerKültür- SanatÜnye

Cumhuriyet Meydanında 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ünye’de düzenlenen etkinliklerle coşku içinde kutlandı.

TBMM’nin 102. Kuruluş Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerle büyük bir coşku içinde kutlandı.

Aylar öncesinden hazırlıklara başlayan öğretmen ve öğrencilerin etkinliklerini sunmak için heyecanlı bekleyişleri, yüzlerindeki tebessüm ve coşku görülmeye değerdi.

Program  saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayarak protokol üyelerinin öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasıyla devam etti.

Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, törende yaptığı konuşmada,

“Ulusal Egemenliğimizin simgesi olan TBMM’ nin 102. Yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı milletçe yaşamanın gururunu yaşıyoruz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir anlayışıyşa, Türk milletinin şianıyla, Türk milletini iradesini temsil temsil eden 1. Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920 günü açıldı. Bugün Türk milletinin kendi kaderini eline aldığı, imanı tam kahraman bir ulusun şaha kaltığı, haklarını kazanarak egemen olduğu ve bunu bütün dünyaya ilan ettiği günüdür.”

Günün anlam ve önemine dair yapılan konuşmanın ardından, program  öğrencilerin hazırlamış olduğu çeşitli etkinliklerle devam ederek yediden yetmişe herkes bayram coşkusunu doyasıya yaşadı.

Okunan şiirler ve gösterilerin ardından ilçe genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ve okullara ödülleri verildi.

Kutlamalara Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Garnizon Komutanı Yarbay Bünyamin Dönmez, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Cumhuriyet Başsavcı Mesut Pektaş, Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Mustaf Avni Aktürk,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, siyasi parti başkanları, oda başkanları, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram coşkusunu ünyelilerin büyük bir heyecanla ve mutlulukla kutlamalarının ardından, gün boyu akşam saat 17.00 a kadar çeşitli etkinlikler ile kutlamalar devam edecek.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu