GündemSiyaset

Cürebal’ın Aday Adaylığı Ordu Kamuoyunda Heyecan Uyandırdı!

Adalet Bakanlığı’nda Bakanlık Yüksek Müşavirliği görevini sürdüren Akkuşlu ve Ünye’nin damadı bürokrat Ayhan Cürebal, 2023 seçimlerinde milletvekili aday adayı olarak adı en çok konuşulan isimlerden. Ankara’da ikamet eden ve başkenti iyi tanıyan Cürebal, Alp Medya Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Alp ile çalışma ofisinde bir araya geldi. Gazeteci Alp ile yerel gündem ve siyasi süreç üzerine de sohbet eden başarılı isim, Ankara’daki bilgi birikimleri ve tecrübelerini memlekete hizmet için kullanmak istediğini söyledi.

Ankara bürokrasisi ve siyaseti yakından tanıdığını aktaran Cürebal, memlekete faydalı bir milletvekili olmanın yolunun Ankara’yı ve Türkiye’yi iyi tanımaktan geçtiğini söyledi.

 

Cürebal: “Projeler Üzerine Memleket İçin Çalışacağız”

Seçimlere 100 gün kala Gazeteci Hamza Alp ile sohbet eden hemşehrimiz, “Siyasi partilen amacı hizmet etmektir” diyerek insanlara ve topluma hitap eden proje ve yatırımlarla çalışmanın gerekliliğine vurgu yaptı. Cürebal’ın değerlendirmeleri şu şekilde oluştu:

“Siyasi partiler Türkiye’nin renkleridir. Kardeşler arasında nasıl fark varsa siyasi partiler arasında da fark vardır ama siyasi partilerin amacı hizmet etmektir. Tecrübe ve birikimlerimi Ordu ve ilçelerimiz için kullanmak istiyorum. Konut ve Tarım Kooperatifçiliğinden geliyorum. İnsanlara, topluma yatırım yapacağız. Bunun için projeler üzerinde çalışacağız.”

 

“Birikimimi Hizmet Fırsatına Çevirmek İçin Adayım”

Aslen 1968 Akkuş doğumlu olan Cürebal, başkentteki bilgi birikimi ve tecrübesini hizmet fırsatına çevirebilmek için milletvekili aday adayı olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

“Milletvekillinin memlekete faydası olabilmesinin yolu Ankara’yı ve Türkiye’yi tanımaktan geçer. Buradaki birikimlerimle bunu biliyorum. Bakanlıklarla ve bürokratlarla çalışmayı iyi tanıyorum. Bunu da fırsata çevirmek için adayım. En büyük zenginliğimiz Türkiye’deki insan kaynağımızdır. Amacımız tüm Türkiye’deki Ordulu insan kaynağımızı buluşturmaktır. Ordulu olmak hepimizin ortak sevincimizdir.”

 

Adalet Bakanlığı’nda Cumhuriyet Savcılığı, Tetkik Hakimlik, Daire Başkanlığı ve Başkanlık gibi önemli görevlerde bulunmuş olan ve içinde yer aldığı birçok sosyal sorumluluk projesiyle birlikte bürokrasideki görevlerinin yanı sıra sürekli sahada olan Ayhan Cürebal’ın isminin gündeme gelmesi, hemşerilerini heyecanlandırdı.

Kooperatifçilik alanında da kendisini yetiştiren ve bir süre Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcılığı gibi önemli bir görevde bulunan Cürebal, T.B.M.M Başkanı Mustafa Şentop’un da mütevelli üyesi olduğu Türkiye Hukukçular Birliği Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığını ve kurucusu olduğu Ordu Kültür ve Sanat Derneği’nin başkanlığını sürdürmekte. Ünye’nin damadı olan, Ünye’nin Göbü ile Sofutepesi Mahallelerinde evi bulunan Ayhan Cürebal’ın Ankara’da yaşayan Ordulu hemşerileriyle birlikte birçok sosyal sorumluluk projesi içinde yer aldığı da biliniyor.

Alp Medya Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci Hamza Alp, Cürebal’a başarılar dileyerek, Alp Medya Ankara stüdyolarının kendisine her daim açık olduğunu dile getirdi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu