ÇevreEğitimFatsaGündemİlçelerİllerOrduYaşam

Daha Temiz Bir Çevre İçin Birbirleriyle Yarıştılar

 

Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından 1-7 Haziran Çevre Haftası nedeniyle “Gelecek Nesillere Daha Temiz Bir Çevre” bırakabilmek adına farkındalık etkinliği yapıldı.

Çevre haftası nedeniyle öğrenciler, sivil toplum kuruluşları, vatandaşlar, siyasi parti temsilcilerinden oluşan 500 kişilik grup Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan Demas Plajına son bulan çevre yürüyüşü yaptı. En fazla çöpü toplayan kişiye ödül verilecek duyurusundan sonra liman içerisinde adeta birbirleriyle yarışarak çevre temizliği yaptılar. Bu çevre temizliği sırasında öğrencilerin çöp kapma yarışı ilginç görüntüler oluşturdu. Çevre temizliği sırasında özellikle etrafa sık aralıklarla bırakılmış boş alkol şişeleri tepki çekti.

Demas Uzunkum Plajında Farkındalık Programı

Hep birlikte yapılan yürüyüş ve çevre temizliğinin ardından Demas Uzunkum Plajında çevre temalı farkındalık etkinlikleri başladı. Belediye çalışanları tarafından plastik çöp kovaları kullanılarak yapılan “Daha Temiz bir Fatsa” için ritim çalışması ilgiyle izlendi. Müzik öğretmeni Hakan Zorba ve ekibi tarafından çevre türküleri katılımcılarla birlikte söylendi. Çevre haftasında çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla hazırlanan programa Fatsa Belediye Başkan Yardımcıları Ruhi Özbay ve Soner Kocatepe, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Işıl Aralan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Halil Bekyürek, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Yasin Sarıçiçek, Saadet Partisi İlçe Başkanı İsmail Koçan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Elif Serdar, Fatsa Dernekler Federasyonu Başkanı Erol Dinç, Fatsa Motosiklet Kulübü Derneği Başkanı Barış Koç, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

“Gelecek Nesillere Daha Temiz Bir Dünya Bırakabilmek İçin Herkes Duyarlı Olmalı”

Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay etkinlikte yaptığı konuşmada, pandemi sürecinde temiz bir çevrenin önemini daha fazla hissettiklerini belirterek, “Gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakabilmek için gerek bireysel, gerekse toplumsal olarak bu konuya duyarlılık göstermemiz gerekiyor. Tabii ki bu duyarlılığı çocuklarımıza da aşılayabilmek için gerek ailelerimize gerekse eğitimcilerimize büyük sorumluluk düşmektedir. Biz de Fatsa Belediyesi olarak bu sorumlulukla hem çevre kirliliğine dikkat çekmek için çevre haftasını kutlamak amacıyla bu etkinliği düzenledik. Ben katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Birbirinde Farklı Renkli Ve Eğlenceli Gösteriler Düzenlendi

Etkinlikte tüm çevre etkinliğine katılan öğrencilere “Çevreci Eğitim Seti ve Tohum Kalemi” dağıtımı yapıldı.
Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi Oyuncuları İlker Taze ve İbrahim Çapkın “Başka Dünya Yok” isimli tiyatroyu sahnelediler. Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerinden Naile Şahin’in çevre kirliliğini dikkat çekmek amacıyla drama gösterisi gerçekleştirdi. Çevre haftası nedeniyle okullar arası yapılan resim, şiir, kompozisyon ve bilgi yarışmalarında dereceye girenlere protokol mensupları tarafından ödülleri takdim edildi.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu