Gündem

Deprem Bölgesine Seferberlik

Ordu Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinde devam eden arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarında en çok ihtiyaç duyulan tuvalet ihtiyacının giderilmesi için mobil tuvaletleri ve 2 adet arazözü bölgeye gönderdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından ayrıca bu tırlara jeneratör, hilti ve kazma kürek gibi araç ve gereçlerde yüklendi.

Türkiye büyük bir deprem felaketi ile karşı karşıya. Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili olumsuz etkileyen deprem sonrası arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları aralıksız sürüyor. Olumsuz hava şartları ve zamanla yarışan ekipler, büyük bir mücadele veriyor.

Büyükşehir Tüm İmkânlarını Seferber Etti

Depremin meydana geldiği ilk andan itibaren tüm birimleri ile seferber olan Ordu Büyükşehir Belediyesi bölgedeki çalışmalarda aktif rol alıyor. Bölgeye arama-kurtarma ekibini gönderen, iş makinalarını seferber eden, en temel ihtiyaçlardan biri olan sıcak yemek ihtiyacını da mobil mutfak tırı ile karşılayan Büyükşehir Belediyesi, şimdi ise binalara girilememesi sebebiyle en temel ihtiyaç olan mobil tuvaletlerini de bölgeye gönderdi.

Mobil Tuvaletler Bölgeye Gönderildi

Ordu Büyükşehir Belediyesi yerleşkelerinden tırlara yüklenen mobil tuvaletler, önemli bir ihtiyacı gidermek amacıyla bölgeye gönderildi. Bu tırlara ayrıyeten jeneratör, hilti ve kazma kürek gibi araç ve gereçlerde yüklendi. Mobil tuvaletlerle birlikte 2 adet arazözde bölgeye hareket etti.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu