GündemOrdu Valiliği

Depremzede Ailelere İyilik Çarşısı

Vali Tuncay Sonel, İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hayırsever vatandaşlarımızın destekleri ile açılan “İyilik Çarşısı”nı ziyaret etti.

Ordu İl Müftülüğü yerleşkesi içerisinde yer alan ve her depremzede aileye belirlenen limit kadar ücretsiz alışveriş yapma imkanı sağlayan “İyilik Çarşısı”nı gezerek İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek’ten bilgi alan Vali Sonel, “Örnek bir uygulama olmuş. Yüreğinize, emeğinize sağlık. Allah razı olsun. Rabbim hayırlarınızı kabul etsin“ dedi.

Vali Tuncay Sonel, depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak açılan “İyilik Çarşısı”nda hijyen maddeleri, gıda, temizlik ürünleri, sebze ve meyve reyonları başta olmak üzere kadın, erkek, çocuk kıyafetleri, ayakkabı, çocuk bezi, bebek maması, battaniye olmak üzere temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğunu ifade etti.

İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek de ”İyilik Çarşısı”na verdiği destek ve katkılar dolayısıyla Vali Tuncay Sonel’e teşekkür etti.

Depremzede vatandaşlar, her gün 13.30 17.00 saatleri arasında ”İyilik Çarşısı”ndan belirlenen limit kadar alışveriş yaparak, rahatlıkla tüm ihtiyaçlarını temin edebilecekler ve herhangi bir ücret ödemeyecekler.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu