Gündem

Depremzede Çocuklara En Güzel Hediye!

Depremin yaralarını sarmak için deprem bölgesinde bulunan çocukların ayağına giden ve onları bir nebzede olsa yaşadıkları tramvayı unutturan Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBK) yine onlar için seferber oldu. Bu doğrultuda OBBKT, oyunlarını biletle değil oyuncak karşılığı sahneleyecek. Oyuncak olan bu biletler depremzede çocuklara gönderilecek.

 

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve birçok ili etkileyen depremlerin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, sanatın iyileştirici gücünü yansıtmak amacıyla OBBKT ekibini afet bölgesi Adıyaman’a gönderdi. Burada günlerce gösteriler düzenleyen ve kırsal mahalleleri bir bir gezen OBBKT, tiyatro çalışmaları ile çocuklara destek olurken normalleşme süreçlerine de katkıda bulundu.

 

Oyuncaklar Onlarca Çocuğu Sevindirecek

Bölgedeki çalışmalarına ara vererek Ordu’ya dönen OBBKT ekibi, Ramazan ayını bölgede gerçekleştireceği etkinliklerle geçirmek için tekrar Adıyaman’a hareket edecek. Bölgedeki çocukları mutlu etmek için oyuncak hediyeleri ile gitmek isteyen OBBKT, 17 Mart (Cuma) 20:00, 19 Mart (Pazar) 20:00 ve 21 Mart (Salı) 20:00 tarihlerinde oynayacağı Radyo-Yu Hümayun adlı oyununu bilet yerine oyuncak bağışı alarak oynama kararı aldı.

Oyunlar sonrasında toplanan oyuncaklar Ramazan Ayı içerisinde Adıyaman’da gerçekleştirilecek etkinliklerde çocuklara hediye edilecek. Oyunları seyirciler, biletsiz ve sadece oyuncak bağışı yaparak seyredebilecekler.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu