GündemSiyasetÜnye

DEVA, İl Toplantısını Ünye’de Yaptı!

DEVA Partisi Ordu İl Koordinasyon ve İstişare toplantısı Ünye İlçe Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun, bu kapsamda Deva Ordu İl Başkanı Erkan Türkmen ve il teşkilatı yönetim kurulu üyelerini misafir etti. Seçimlere yönelik istişarelerin yapıldığı toplantıda, yerel çalışmalar ve partinin hedefleri masaya yatırıldı. 2023’e yönelik önerilerin de konuşulduğu toplantı sonrası partililer Ünye sokaklarında esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

Toplantının ev sahibi İrfan Tosun’un fındık fiyatları üzerinden “Ordulunun hakkını sormayan namerttir, şerefsizdir” çıkışı dikkat çekti.

 

Toplantıda genel ve yerel gündeme dair meseleler üzerinden açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Ordu İl Başkanı Erkan Türkmen;

Toplantıda siyasi ve ülkenin içinde bulunduğu konular ele alınırken, 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin değişeceğine vurgu yapıldı.

 

“Fındık Fiyatı Memnun Etmedi”

Başkan Türkmen yaptığı değerlendirmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fındık fiyatını 54 TL olarak açıkladığı ancak serbest piyasada bu fiyatın yüzde 20 aşağı seviyelerde olduğu ifade edildi.

Türkmen şöyle konuştu:

“Fındıkla ilgili bir takım fiyatlar açıklandı. Ancak vatandaşlar memnuniyet verici gibi bir algı oluştu. Ancak piyasada fındık şu anda normalinden % 20 daha az olarak veriliyor. TMO dönüm başına 140 kilogram alıyor. Tamamını alacak diye bir açıklama yok. Bu gün kısıtlama olmadan hepsini alacağız deseler burada fiyatla alakalı bir sorun olmayacaktır. İstanbul’dan veya yurt dışından gurbetçilerimiz geliyor ve toplanan para 2 milyar lira gibi bir rakam oluyor. Piyasada şu an herkesin bildiği bir firma fındığı tekelci olarak buna müdahale ediyor ve bu asla kabul edilemez. Bununla alakalı şunu demek istiyorum. Hepimiz siyasi kimliğimizi bir kenara bırakarak bunun mücadelesini verelim. Eğer bu fiyat böyle olduğu sürece biz miting yapmaya kararlıyız” diye konuştu.

 

“Kimse Geçinemiyor, Vatandaş Çay Simit Hesabında”

Ekonomik sorunların önü alınamaz bir hal aldığına işaret eden başkan Türkmen, 2023 yılında mevcut iktidarın değişeceğini ve bunu herkesin göreceğini söyledi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Önümüzde bir seçim var ülkenin en büyük sorunu Cumhur İttifakıdır. Ekonomik sorun olarak 2017 yılından itibaren ülkenin gidişatı bellidir. Şu an herkeste bir çay simit hesabı var ve kimse geçinemiyor. Fındık karşılığında artışla şu an diğer artışlar arasında dağlar kadar fark var. Sayın Ali Babacan’ın dediği gibi zamanında ekonomik bir durum yapıldı ve 6 sıfır atıldı. Ama şu bir sıfır daha konulmuş vaziyetteyiz. Şu anda sürekli para basıyoruz ve ne kadar bastığımız belli değil, nereye gittiğimiz veya savrulduğumuz belli değil. Ben geçmişte çok seçim gördüm ve sandıktan çıkan sonuçlara inanamazsınız. Hepimiz göreceğiz ki 2023 seçimlerinde bu sistem mutlaka değişecektir.”

 

“Ordulunun Hakkını Sormayan Şerefsizdir”

Toplantıda söz alan ev sahibi Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun ise fındık fiyatları üzerinden konuşarak Ordulunun hakkını sormayanlara namert ve şerefsizlikle itham etti. Genel Başkan Ali Babacan’ın siyasi tecrübesine güvendiklerini söyleyen Tosun, “Bu ülkede kim hak yediyse hesabı sorulacak” dedi.

Tosun; “Bizler altı farklı görüş olarak birlik olup ülkenin sorunlarına çözüm bulmak için buluşuyorsak büyük bir eksiklik var diyebiliriz. Türkiye genelinden ziyade herkesin hazmedemediği bir şey var. Ordulunun hakkını sormayan namerttir şerefsizdir. Bu ülkede kim hak yediyse gittiyse inanın hesap sorulacak. Kimsenin korkması için söylemiyoruz. Dayanamaz hale geldik. Bu gün Türkiye’de 106 bin evladımız okul kayıtlarını dondurmak zorunda kaldı. 2019’da yaptıkları ev projesini hala bitiremediler. Bu ülkede yurt yapın çocuklarımız okusun. O yüzden bizlerde Sayın Ali Babacan’ın siyasi tecrübesine çok güveniyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantı programı, partililerin Ünye ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla buluştuğu ziyaretlerle sona erdi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu