Gündem

Doktorlar 2 Gün Grev Yapacak!

 

Konya’da ki saldırı sonrası hayatını kaybeden meslektaşları için 7 Temmuz Perşembe ve 8 Temmuz Cuma günlerinde Ordu Devlet ve Eğitim Araştırma Hastanesinde tüm doktorlar iş bırakma eylemi yapacak.

 

Konya Şehir hastanesi kardiyoloji bölümünde ikindi saatlerinde H.M.A ile Kardiyoloji Uzman Doktor Ekrem Karakaya arasında tartışma çıktı. H.M.A belinde bulunan silahı çekerek peş peşe ateşledi. Zanlı daha sonra aynı silahla intihar etti. Zanlı olay yerinde, Dr. Karakaya ise ameliyathane de hayatını kaybetti. Olay yerinde 15 boş kovanın bulunduğu öğrenildi.

 

Öte yandan Konya Şehir Hastanesinde görevi sırasında katledilen Dr. Ekrem Karakaya’nın öldürülmesiyle ilgili doktorlar, tüm sağlık meslek örgütleriyle aldıkları ortak kararla 7-8 Temmuz tarihlerinde iş bırakacaklarını açıkladı.

Bu kapsamda Ordu’da da başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanları, 7 Temmuz Perşembe ve 8 Temmuz Cuma günü acil servisler hariç iş bırakacaklar. Bu nedenle Ordu Devlet Hastanesi ve Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde normal poliklinik randevusu olanların hastaneye gitmemeleri istendi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu