GündemAybastıİlçelerSağlık

Dünyanın Konuştuğu Aybastılı Doktor Baba Evinde!

Aybastı ilçesinden Almanya’ya gitmiş bir ailenin kızı olan ve Avrupa’da yapay kalp nakli yapan ilk kadın doktor olan, Dilek Gürsoy, bilim şenliğine katılmak için baba ocağı Aybastı’ya geldi.

Baba ocağından yanan sobanın başında elinde çayla “Onu aynı anda hem çok özel hem de unutulmaz kılan bu anlar, babaocağı anaocağı aybastı” heştekiyle paylaşımı büyük ilgi gördü.
Aybastı’da düzenlenen TÜBİTAK Bilim Şenliği’ne katılan Ordu’nun gururu Dr. Dilek Gürsoy, burada stantları gezerek, Belediye Başkanı Beytullah Geçtan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Aybastılıların büyük ilgi gösterdiği Dr. Gürsoy hepsiyle fotoğraf çekindi.

Gürsoy, daha sonra Belediye Başkanı Beytullah Geçtan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretle ilgili paylaşım yapan Belediye Başkanı Geçtan, “İlçemizin gururu, 2019’da Yılın Hekimi olma başarısını yakalayan, Türk Yapay Kalp Cerrahı Dr. Dilek Gürsoy, Kıymetli Kardeşim Ünal Gürsoy ve eşi misafirimiz oldular. Doktorumuza ilçemizde düzenlenen bilim şenliğinde bizleri yalnız bırakmadığı için şükranlarımı sunuyor, nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu