Alp TvGündemİlçelerÜnyeÜnye Belediyesi

Eğitimde tasarrufa yer yok.

“2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Başladı: Fatsa Belediye Başkanı Eğitim Yatırımları ve Başarılar İçin Tebriklerini Sundu”

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Fatsa Dumlupınar İlköğretim Okulu’nda gerçekleşen kutlama programı, minik öğrencilerin coşkusuyla renklendi. Programa Fatsa Kaymakamı Avni Kula, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, programda öğrencilere yeni eğitim-öğretim yılı için başarılar diledi ve konuşmasında, göreve geldiklerinde okulların ihtiyaçlarını karşılamak için verdikleri sözleri hatırlattı. Kibar, şehrin eğitim yatırımlarının, devlet kaynakları, hayırseverlerin destekleri ve bakanlığın büyük katkılarıyla önemli ölçüde geliştiğini belirtti. Eğitim yatırımlarının devam etmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Kibar, ayrıca, bu yıl yatırıma alınan 4 yeni kamu okulu ile sınıf mevcutlarının azalacağını ve velilerin çocuklarını uzak mesafelere getirme sorununun çözüleceğini ifade etti. Kibar, şehirdeki gençlerin, öğrencilerin ve çocukların daha iyi eğitilmesi için parklar, spor alanları ve yarışmalar gibi alanlarda çalışmalar yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Ayrıca, Fatsa’da kurumlar arası işbirliğinin verimli bir şekilde ilerlediğini ve bu dönemin bu anlamda en başarılı dönemlerden biri olduğunu belirten Başkan Kibar, Dumlupınar İlköğretim Okulu’nun İlköğretim Haftası programına ev sahipliği yapmasının da kendisini duygulandırdığını ifade etti. Başkan Kibar, programdaki emeği geçen tüm okul idarecilerini ve müdürü tebrik ederek yeni eğitim-öğretim yılının mutlu, huzurlu ve başarılı geçmesini diledi.

1 1600x1067 6 1600x1067 9 1600x1067 18 1600x1067 23 2 1600x1067

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu