GündemEğitim

Elde Edilen Gelir Depremzede Kadınlara İletilecek!

Ünye’de faaliyet gösteren Özel Teknokent Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Depremzede Kadınlar İçin” sloganıyla anlamlı bir etkinlik düzenledi.

Yaklaşık 250 öğrenci ve 20 öğretmen, velilerin de desteğiyle evde yapılan pasta börek gibi ürünleri okulun kantinindeki kermeste satışa sundu. Elde edilecek gelir, depremzede kadınların özel hijyen ihtiyaçlarını karşılamak adına katkı sunacak.

 

Kaykusuz: “Öğrenciler Deprem Konusunda Elini Taşın Altına Koyması Bildi”

Etkinliğin koordinatörü olan öğretmenlerden matematik öğretmeni Damla Kaykusuz, öğrencilerin talebi doğrultusunda yapılan bu etkinliğin kendilerini de mutlu ettiğini söyledi.

Kaykusuz, şöyle konuştu:

“Öğrencilerimiz birkaç gündür deprem bölgesi için ne yapılabilir gibi düşüncelerle bize gelmişlerdi. Hızlıca bir karar neticesinde okul idaremizin de oluru ile böyle bir çalışma ortaya koyduk. Tüm okul, öğrenci ve velilerimizin bu desteği çok anlamlı. Herhangi bir afet vb. durumlarda öğrencilerimizin elini taşın altına koyabildiğini görmek tabi bizi de memnun etti.”

 

Odabaşı: “Gelir, Depremzede Kadınlarımızın Hijyen İhtiyaçlarına İletilecek”

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Suzan Odabaşı ise gelirlerin deprem bölgesindeki kadınlar için bir nebze destek olmasında dolayı duyduğu memnuniyeti şu ifadelerle dile getirdi:

“Öncelikle bu etkinlik öğrencilerimizin düşüncesiyle ortaya çıktı ve biz öğretmenler olarak somut bir kavrama kavuşması için destek olduk. Ülkemizin yaşadığı deprem afetinin ardından ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması vesilesiyle bu programı deprem bölgesindeki kadınlarımız yararına oluşturduk. Deprem bölgesinde yaşayan kadınlarımız şuanda özellikle kişisel temizlik ve hijyen ihtiyaçları konusunda problem yaşıyorlar. Bu anlamlı günde bu anlamlı etkinliğin gelirleri de bölgedeki kadınlarımıza iletilecek.”

Kermese katkı sunan öğrenciler ve veliler, 8  Mart Dünya Kadınalr Gününde böyle anlamlı bir çalışmayı ortaya koyabilmenin gururunu yaşarken, talep halinde her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olabileceklerini belirttiler.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu