GündemEkonomi

Emeklinin Gözü İkramiyede!

Milyonlarca emeklinin beklediği bayram ikramiyesi ne zaman yatacak merakla bekleniyor. İkramiyenin ne zaman yatacağı, zam olacak mı olmayacak mı gibi sorular internet kullanıcıları tarafından sıklıkla aranır oldu. Peki ikramiyelerde son durum ne, ne zaman yatacak, kaç lira olacak? Detaylar haberimizde.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bakan Bilgin soru işaretlerine cevap getiren bir açıklama yaparak mevcut durumu özetledi.

Emekliye net bir tarih veren Bakan Bilgin, açıklamasında şu detaylara yer verdi:

“Bayram ikramiyesi zammı konusunda henüz bir kararımız yok .Buna göre şuan için  bayram ikramiyesi bin 100 lira olarak 28 veya 29 nisanda ödenecek zam konusu her zaman değerlendirilebilir ama ben şuan mevcut durumu söylüyorum.İki bayramda bu ödemelerin maliyeti 25 milyar.”

Başkan Erdoğan’dan Sosyal Yardım Müjdesi!

Emekli Bayram ikramiyesi ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak özellikle sosyal yardım çalışmalarına değinen ifadeler kullandı. Erdoğan, yaşlı ve engelli maaşlarının öne çekilerek Cuma günü hesaplara yatırılacağını söyledi.

O açıklamada: “Ramazan Bayramı günlerine denk gelen yaşlı ve engelli maaşları öne çekilerek Cuma gününden itibaren ödenecektir. Ayrıca 1 buçuk milyar liralık ilave sosyal yardım destek paketiyle ilgili çalışmalarda sona gelinmiştir, inşallah yakında uygulamaya geçeceğiz.” denildi.

HABER: BEYZA DİNÇ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu