GündemSiyaset

Enver Yılmaz “Yılmayacağım Sahalarda Olacağım”

Kıymetli hemşerilerim; 31 Mart seçimlerinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak iki aydan uzun bir süre seçim kampanyası yürüttük. Sokakta, caddede, ilçelerde, sıkılmadık el, dokunmadık gönül bırakmamaya çalıştık. Hınca hınç dolu meydanlarda halkımızla buluştuk.

Bizlere, yüreğini açan Ordulu kardeşlerim, coşkularıyla, sevgileriyle ve dualarıyla hep yanımızda oldular. Hukuk ve etik ilkelere bağlı yarışmış ve kazanmış başkanlarımızı kutluyorum.

Enver Yılmaz Artık Sahalarda Olacak 2
Enver Yılmaz Artık Sahalarda Olacak 2

Siyaseti hiç çirkinleştirmedik, Mertlikten hiç taviz vermedik!

Söyleyeceğimiz sözü, eleştirileri, meydanlarda, TV’lerde açık açık söyledik. Hiçbir gazeteci veya medya kuruluşuyla başka bir adayı kötülemesi, iftira atması için kapalı kapılar ardında anlaşma yapmadık!

Sosyal medyada, bizi savunan, rakip adayı aşağılamaya çalışan sahte hesap ya da hesaplarımız olmadı.
Meydana çıktık, sırtlanlara karşı Aslanlar gibi mücadele ettik.
Ordulu hemşehrilerimiz de bu mücadelemizde bize 166.565 oy vererek destek oldu. Seçim günü ve seçim gecesi yaşananlarla ilgili usulsüzlük ve şaibelerle dolu iddialarımızı ilçe seçim kurullarına, il seçim kuruluna ve YSK’ya delilleriyle birlikte sunduk. Kanunlar çerçevesinde hakkımızı aradık.
YSK ise “tam kanunsuzluk” gerekçesi ile Ordu Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptali yönündeki talebimizi reddetti. “Ankara’da hâkimler var” inancımızı her fırsatta dillendirsek de adaletin tecelli etmediğini üzülerek ifade etmek isterim.

Enver Yılmaz Artık Sahalarda Olacak 1
Enver Yılmaz Artık Sahalarda Olacak 1

Bilge yazar Alev Alatlı bir konuşmasında şöyle der; “ASLOLAN HELALLEŞMEK OLMALIDIR. HELALLEŞMEK MAHKEMEDE DAVA KAZANMAKTAN DAHA ÜSTÜN OLMALIDIR. ÇÜNKÜ HER YASAL OLAN HAK HELAL DEĞİLDİR VE OLAMAZ. Yasaların tanıdığı haklardan insanlık ya da Allah adına feragat etmenin garipsenmediği bir yeni düzen getirmek zorundayız.” Evet, taktiksel olarak siz kazandınız ama herkes biliyor ki biz haklıyız. Bakan başkanın adına yazılan basın açıklamasındaki, seviyesizce kaleme alınan sözler de suçluluk psikolojisinin bir eseridir! Kıymetli Ordulular: Hiç merak etmeyin! Sizleri asla yalnız bırakmayacağım. Herkes bilsin ki esas şimdi başlıyoruz! Halkımızın sözcüsü olmak, hak ve hukukumuzun zayi olmaması için bundan sonra da hemşerilerimizin emrinde olacağız. Ordu halkına sunulan vaatlerin takipçisi olacağız. Pazartesi’den itibaren hiç zaman kaybetmeden, hemen ve her yerde sizlerle olmaya devam edeceğim. Şahsıma verilen her oy çok kıymetlidir. Kıymet verenler kıymetlimdir.

Enver Yılmaz Artık Sahalarda Olacak
Enver Yılmaz Artık Sahalarda Olacak

Teşekkür ziyaretlerimize başlıyoruz!


Her birinizi tek tek ziyaret ederek, kutsal oylarınız için teşekkür edecek, hoş sohbetinizi alacak ve belki bir çayınızı içeceğim. Bizlere evini, yüreğini açan İYİ Parti Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener başta olmak üzere, parti yöneticilerimize, İl teşkilatımıza, kadın ve gençlik kollarımıza velhasıl bütün hemşerilerimize verdikleri sonsuz destekler nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum. Allah’a emanet olunuz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu