Gündem

Esnaf Sanatkarlar Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi!

Ünye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 2021-2022 yılları Birleştirilmiş Olağan Genel Kurulu Toplantısını 22 Ocak 2023 Pazar günü (bugün)  Halil Efendi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Kooperatif üyelerinin ilgi gösterdiği yoğun bir katılımla sağlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından divan kurulu üyeleri oluşturuldu ve ardından bilanço ve gelir gider tablosu okundu.

Her yıl Ocak-Şubat ve Mart aylarında rutin olarak düzenlenen olağan kongreler, maliyet getirisi olduğu gerekçesiyle 4 yılda bir kez yapma kararı alarak genel kurul toplantılarında birleştirme kararı aldılar.

Bu kapsamda gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısında 4 yıl süreli olmak kaydıyla, 5 Asil ve 5 yedek ile yönetim kurulu seçimine tek liste ile giren mevcut Ümit Özkan, yapılan oylama sonucunda üyelerin oyunu alarak 4 yıl daha başkan olarak yetkilendirildi.

 

“Bize Gelen Arkadaşlarımızı Müşteri Olarak Görmedik”

Seçim sonrası katılımcılara hitap eden Başkan Ümit Özkan, yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı.

Hedefimiz, önümüzdeki 4 yıl içerisinde biz birçok hedefe ve ortağa ulaşmak olacak. Biz hiçbir zaman kooperatif yönetimindeki arkadaşlarla, bizlere gelen arkadaşları müşteri olarak görmedik. Kooperatifler, hiçbir zaman para kazanmak amaçlı değil, ortaklara hizmet amaçlı kurulmuş kuruluşlardır. Ortaklarımızın da buradaki kuruluşlarına kendi işyerleri gibi sahip çıkmasını istiyorum. Çünkü, ortaklarımızın sayesinde var olan bir kuruluştur burası. Ortaklar yok ise, bir kooperatif de yoktur. Bizlerden sonra gelen ve sonrasında gelecek olan yöneticilerimize de aynı desteği vermenizi ümit ediyorum.  Ayrıca personelimize de huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Bizler yönetici olarak sadece işlerin kolaylaştırılmasını sağladık,  ama personellerimiz ise, bizlerin olmadığı zamanlarda hepinize ayrı ayrı hizmet ettiler. Onlara huzurunuzda teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

4 Yıl Süreliğine Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçilen Asil Ve Yedek Liste Şöyle;

Asil Liste:

Ümit Özkan, Hüseyin Çakır, Mustafa Bıyıkoğlu, Murat Korkmaz, Davut Ocak,

 

Yedek Liste:

Abdullah Beşlioğlu, Adnan Beşli, İsmail Uğur Keskin, Cemal Akar, Yusuf Orak

 

4 Yıl Süreliğine Denetim Kurulu Üyeliğine Seçilen Asil Ve Yedek Liste Şöyle;

 

Asil Liste:

Ömer Faruk Kalafat, Mevlüt Yörük

 

Yedek Liste:

Hacer Balcı, Hüseyin Altun

 

Üst Kurul Temsilcileri

Asil Üye:

Ümit Özkan, Mustafa Bıyıkoğlu, Murat Korkmaz

 

Yedek Üye

Hüseyin Çakır, Davut Ocak, Ömer Faruk Kalafat

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu