EğitimGündemİlçelerÜnyeYaşam

Farkındalık Semineri Çok Farklı Oldu

Ünye Kaymakamlığı ve Belediyenin ortaklaşa düzenlediği  “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ”  konulu eğitim ve farkındalık semineri düzenlendi.

Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen konferansta, ülke genelinde kadına yönelik şiddet ve buna bağlı olarak yaşanan olaylara karşı alınması gereken tedbirleri ve nedenlerini Sosyal Hizmet Uzmanı Büşranur Kısbet tarafından sunum yapıldı.

Ülkemizde aile içi şiddetin çocuklara etkisi, kadınların sosyal yaşamı, sağlığı, kadınlara yönelik şiddet içerikli darp, dayak, taciz, tecavüz gibi bir çok olayların yaşanmasında etken olan konularda yapılması gerekenler, başvurulabileceği yerler gibi  yaşanan bu olayların temel nedenleri ele alındı.

Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Ünye Jandarma Komutanlığı, İlçe Müftülüğü, Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Çalışkan ve muhtarların katılımı gerçekleştirilen konferansa, katılımın olmaması dikkatlerden kaçmadı. Yaklaşık 1 saat süren slayt anlatımında Sosyal Hizmet Uzmanını dinleyen 15 kişiyi geçmemesi ve ilginin olmaması sorunları görmezden geldiğimizin gerçeğini bir kez daha ortaya koydu.

Yapılan eğitim ve farkındalık semineri soru cevap sonrası sona erdi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu