GündemEğitim

Fatih Meydan’da Güneş İçin Veda Sürprizi

2011 yılından buyana Ünye Fatih Meydan ilkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapan ve Emekliye ayrılan Mustafa Güneş öğretmene mesai arkadaşları, öğrencileri ve ailesinden ve eğitim hayatı boyunca dokunduğu öğrencilerinden anlamlı bir sürpriz geldi.

Mustafa Güneş'e Duygusal Veda
Mustafa Güneş’e Duygusal Veda

Kendisinden habersiz olarak eski görev yaptığı yerlerdeki öğrencileri, eski mezunları ve ailesi ile irtibat kurup fatih meydan ilk ve ortaokulu öğretmen ve öğrencileri ile anlamlı bir veda düzenlediler. Karşısında eski öğrencileri, çocukları anne ve babası ile okulun tüm öğrencilerinin oluşturdu sevgi koridorunun gören öğretmenimiz göz yaşlarını tutamadı. Okul çok amaçlı salonunda devam eden veda töreninde öğrencilerin hazırladığı şiirler şarkılar ve konuşmalarla devam eden programda okul müdürü Murat Ocak ve müdür yardımcısı Şenol Karaoğlu bir konuşma yaptılar.

Okul müdürü Mustafa öğretmeninle çalışmak bir mutluluk kaynağı idi , okulun kuruluşunda ve sonrasındaki katkılarının çok kıymetli olduğunu. Başlarının her sıkıştığında ona koştuklarını dile getirdi. Mustafa öğretmenin ayrılışı bizim için büyük bir kayıptır, başta öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ve eğitim bölgesindeki velilerimiz arasındaki sevgisini. Yansımalarını bugün burada daha iyi anladık dedi.

Müdür yardımcısı Şenol Karaoğlu ise Mustafa öğretmeni tanımak bir onur bir gurur vesilesi idi. Ondan çok şey öğrendik, her başımız sıkıştığında onun yanında aldık soluğu dedi. Kendinsin aynı yerde 10 yıl yerel yönetim hizmetlerindeki katkıları yanında okulumuza kattıklarıda yatsınamayacak kadar çoktur dedi.

Bugün tüm öğrencilerimiz onun gidişine göz yaşı dokuyorsa bu onun merhameti ve sevgisinin ve işine bağlılığının bir sonucudur dedi. Onun sınıfı tüm okulun uğrak yeri olmuştur. Her öğrenci mutlaka her teneffüs onun sınıfına uğramıştır. Dedi . O her ihtiyaca cevap veren bir öğretmenimizin, düşünün bir çatal iğneye bir pasta mumuna ihtiyacınız olsa onda bulurdunuz dedi. Onu Fatih meydan asla unutmayacaktır . Kendisine emekleri ve kıymetlı dostluğu için teşekkür ederiz dedi.

Emekliye ayrılan .Mustafa Öğretmen yaptığı konuşmasında. Bu sürpriz karşısında çok şaşırdığını , 24 yıla yakın eğitim bölgesinde gerek eğitim öğretim gerekse yerel yönetim hizmetlerinde bulunduğunu. Öğrencilerinden ayrılacak olmasını. İçini acıttığını ama buna mecbur olduğu u dile getirdi.

Salonda bulunan anne ve başı ile çocuklarını sahneye davet eden öğretmenimiz. Yaşlılık nedeniyle yürümekte zorlanan ve yaşlı annesini işaret ederek mecburiyetlerim var, hayatımın en güzel yıllarında çocuklarının yanında olmayışını ve çocuklarının baba hasretini ve onlara sevgisini gösterme fırsatı bulamadığını anlattı. Çocuklarının hakkı olan sevgi merhamet ve şefkati öğrencilerine verdiğini anlattı.

Salonda göz yaşları sel oldu boğazlar düğümledi. Yıllar önce okuttuğu öğrencilerinin mesajlarını da içeren video ve slayt gösterisi de hüznü daha da artırdı. Öğrencilerinin ve torunlarının sahnede pasta kesilmesinin ardından tören sona erdi. Mustafa Öğretmene sarılan çocukların gitmeseniz olmaz mı yakarışları ve göz. Yaşları sel olup aktı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu