GündemFatsaYaşam

Fatsa Atığa ‘Hayır’ Diyor

Erasmus +  Ortaokul Sürdürülebilir Kalkınmayı Desteklemek, Pratik Tüketim Yolları Projesi için Fatsa Bahçeşehir Koleji’ne gelen Yunanistan ve Polonyalı öğretmenler Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Yurttaş’ı ziyaret ettiler. Başkan Yardımcısı Ercan Yurttaş Küresel Isınmanın tüm Dünyanın ortak problemi olduğunu dolayısıyla çözümünün de ortak olduğunu söyledi.
Bahçeşehir Koleji Fatsa Kampüsü Müdürü Yeliz Erdem ve Ortaokul Müdürü Güneş Eke eşliğinde gerçekleşen ziyaret sırasında Fatsa Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Derya Özcan Ateşli Belediyenin sıfır atık çalışmaları hakkında Yunanistan ve Polonyalı öğretmenlere sunum gerçekleştirdi ve bilgiler verdi.
İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Derya Özcan Ateşli Yunanistan ve Polonyalı öğretmenlere gerçekleştirdiği sunumda özellikle Dünyayı tehdit altına alan ortak sorunların içerisinde İklim Krizinin  3.  Sırada yer aldığını belirterek, 2019 yılında Paris Çevre Konferansını imzalayan  Ülkemizde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın  81 İlde eş zamanlı olarak başlattığı “Sıfır Atık Hareketi “ ile ivme kazandığını  belirterek, Küresel Isınmaya karşı alınabilecek önlemlerin  başında gelen Sıfır Atık konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Sıfır Atık toplama sistemini ilçe bazında kurduk. 2021 ve 2022 yıllarında verilen eğitim ve bilinçlendirme sayesinde toplanan ambalaj atık miktarı çok arttı  diyebilirim. Bunda Sıfır Atık sistem kurulumununda  çok etkisinin olduğunu gözardı etmemek gerekir. Fatsa’mızda ilk ,orta ve lise  okul olarak 67 okulun 22 tanesinde İklim Değişikliği,Enerji tasarrufu  ve sıfır atık eğitimleri verdik.İlçemizde belli aralıklarda çevre faaliyetleri düzenleyerek vatandaşlarımızı bilinçlendirme ve farkındalık  çalışmalarımız devam ediyor ve edecek ,Bu konuda hedefler belirleyerek ,önemli sonuçlar elde edeceğiz. ” dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu