GündemÇevreFatsa

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Sahada!

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde şehrin kronikleşmiş altyapılarını özellikle gelecekteki 50 yıla, 100 yıla hazırlamaya gayret ettiklerini söyledi.
Özellikle şehrin merkezi ve kırsal mahallelerde 50 yıllık altyapılara girdiklerini belirten Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Özellikle altyapı kurumlarımızdan başta AKSA olmak üzere OSKİ’si, Telekom’u ile Büyükşehir ve Fatsa Belediyesi ile koordineli bir şekilde şehrin kronikleşmiş altyapılarını özellikle gelecekteki 50 yıla, 100 yıla hazırlamaya gayret ediyoruz. Günübirlik çözümlerle sorunu ötelemenin ötesinde, bugünkü yapmış olduğumuz kalıcı hizmetlerle birlikte bir daha 50 yıl o mahallenin alt yapısına, üst yapısına herhangi bir kaynak harcanmayacak hale getirmeye çalışıyoruz. Tabi bu yatırımlar, bu çok maliyetli yatırımlar ve tüm altyapı kurumlarının yer altında çalıştığı bir yerde ister istemez uzun yıllık altyapıları değiştirmeye kalktığınızda biraz uzun sürebiliyor. Vatandaşın canı yanabiliyor ve zaman zaman serzenişte bulunabiliyor. Fakat alt yapı ve üst yapı bittiğinde vatandaş tarafından çok büyük takdir ve memnuniyetle karşılaşıyoruz.” dedi.

“Fatsa’mız Çok Hızlı Gelişiyor”

Altyapıya yapılan yatırımlar bir taraftan da nankör yatırımlar olduğunu ifade eden Başkan Kibar, “Bir yerde bir altyapı çalışması yapıldığı zaman 6 ay sonra sanki oranın geçmişinde hiçbir problem olmamış gibi kimsenin hatırlamadığı bir yatırım sınıfına girmiş oluyor. O yüzden özellikle şehrimizin gelişmesi ve bir turizm şehri, bir tarım şehri, bir sanayi şehri olması için alt yapımızı bizim bu gelişmeye ayak uydurmamız lazım çünkü Ordu ilimizin en hızlı büyüyen, en hızlı gelişen şehri Fatsa. Gerek nüfus artış hızına bakıldığında gerek göç alma hızına bakıldığında Fatsa’mız bu bağlamda çok hızlı büyüyor. Gerek sanayisiyle gerek turizm zincirlerini oluşturacak birer destinasyon olma noktasındaki hamleleriyle Fatsa’mız çok hızlı gelişiyor. Bu hızlı gelişime de biz eğer altyapımız hazır olamazsak yarın şehrimizin altyapıyla birlikte problemlerinin çekilmez bir noktaya gitmiş olur.” diye konuştu.

“45 Kilometrelik Asfalt Çalışması Yaptığımız Yerlerde Bir Daha Alt Yapıya Girmeyeceğiz”

Alt yapı çalışması tamamlanıp üst yapı da bittiği zaman vatandaşların memnun olduğunu sözlerine ekleyen Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Alt yapı yapılmış olan bölgelere gittiğimiz zaman vatandaşın memnuniyetini görüyoruz. Özellikle şehrimizde göreve geldiğimizde hep seçim çalışmalarında gezmiş olduğumuz caddelere bakıyorum, oradaki vatandaşlarımızın, esnaflarımızın şikayetlerinin bugün memnuniyete dönüyor olması beni çok memnun ediyor. Özellikle Sevgi Caddesi, Beyazıt Caddesi, Barbaros Caddesi, Ata Caddesi, Aydın Sokak, Nazmiye Komitoğlu Caddesi, Hamlık Caddesi, Şerefiye Caddesi, Hürriyet Caddesi, Başköy, Neva sokak, Liman Sokak, Set Caddesi olmak üzere şehrimizin merkezinde şu ana kadar 45 kilometrelik sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdik ve bu demek ki bu 45 kilometrelik yolda bir daha hiç bir şekilde alt yapıda bir çalışma yapılmayacak anlamına geliyor.” şeklinde konuştu.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu