GündemFatsaİlçelerİllerUlaşım

Fatsa Tedbirini Aldı

İmarlı alan ve kırsal dahil 89 mahallesi 2085 kilometre yol ağı bulunan Fatsa ilçesinde beklenen kar yağışları öncesi karla mücadele ile ilgili koordinasyon toplantısı düzenlendi.
Fatsa Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ayhan Uslu, Kırsal Hizmetleri Müdürü Gökhan Yazgu, Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Fatsa Kırsal Alanlar Şefi Mustafa Karakuş, İmarlı Alanlar Şefi Murat Güneş ve teknik ekiplerin hazır bulunduğu toplantıda karla mücadele çalışmaları için yapılacak çalışmalar konuşuldu.

“Gerekli Tedbirleri Aldık”

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Fatsa Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ayhan Uslu, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Fatsa Belediyesi olarak karla mücadele çalışmaları için hazır olduklarını belirterek, “Bölgemizde 6 Greyder, 3 Loder, 3 tuzlama kamyonu, 3 kar küreme kamyonu, 14 Beko Loder, 10 kamyon, 4×4 4 adet arazi aracı olmak üzere toplamda 43 iş makinesi ve 93 personelle Fatsa bölgemizde karla mücadeleye hazırız. Kar yağışı ile beraber öncelikli olarak ana arterlere, hasta ve cenaze olan mahallelerin olduğu yolları öncelikli olarak açmayı planlıyoruz. Geçmiş yıllarda yoğun yağışlarda ana arterler 24 saat içinde ara yollar 72 saat içinde açılmıştı. Bu sene de çalışmaların akmaması için gerekli tedbirleri aldık ve bu anlamda makine ekipman gücümüzün mevcut olduğunu belirtmek isterim.” dedi.
Uslu, Fatsa’da kapalı caddeler ve yeni begonit taş döşeme çalışması yapılan Dumlupınar mahallesi Topaloğlu mevkiine iş makineleri ile müdahalede bulunmayacaklarını elle tuzlama ve küreme çalışması yapacaklarını söyledi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu