GündemÇevreOrduOrdu ValiliğiTarım

Fındık Üreticini Bahçede Ziyaret Etti!

Ordu Valisi Tuncay Sonel, Tarım ve Orman Bakanlığınca desteklenen fındık üretiminde verim ve kaliteyi artırma çalışmaları kapsamında Ünye’de üreticileri ziyaret ederek yerinde inceleme yaptı. Vali Sonel, bahçelere gereken bakımın yapılmasıyla Ordu’da fındık üretiminin 240 bin tondan 300 bin tona çıkarılabileceğini söyledi.
Ordu Valisi Tuncay Sonel Ordu’nun Ünye İlçesi Yüceler Mahallesinde üreticileri ziyaret etti. Mahir Şahin’in bahçesinde yapılan ilaçlama ve dip sürgünü temizliği çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Sonel’e İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz eşlik etti.

“Hedefimizi Yükseltmeliyiz”
Vali Sonel, fındıkta verim ve kaliteye dikkat çekerek “Fındıkta kalite ve verimi arttırmak için çalışma arkadaşlarımızla birlikte fındık bahçelerimizdeyiz. Fındık kurdu ve yeşil kokarca zararlılarına ve külleme hastalığına karşı ilaçlama vakti. Dip sürgünü temizliği ve yabancı ot mücadelesini de unutmayalım. Azotlu gübrenin ikinci kısmını da atarsak, ocakların da bakımını yaparsak, bahçelerimize önem verirsek il genelindeki 240 bin ton fındık üretimini inşallah Ordu’da 300 bin tona çıkarırız. Bereketli olur inşallah.” dedi.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu