GündemOrduOrdu Büyükşehir Belediyesi

Geçmiş Yad Edildi, Geleceğe Köprü Kuruldu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu ağırladı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bugün hem geçmişi yad ettik hem de gelecekle köprü kurduk. Veysel beyin bizi ziyareti çok önemli bizler için” dedi.

İstanbul’da birlikte çalışma fırsatı bulduklarını söyleyen Eroğlu, İstanbul’un Hilmi Güler ile büyük değişim ve dönüşüm yaşadığını söyledi.

 

“Türkiye’ye Çok Büyük Katkılarınız Oldu”

Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ordu’ya gelen Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Başkan Güler sayesinde İstanbul’da hava kirliliğinin azaldığını, Türkiye’de enerjinin gelişmesi ve elektrik üretimi konusunda Güler’in çok büyük katkılar sağladığını söyledi.

Eski Bakan Eroğlu sözlerine şöyle devam etti.

“Değerli bakanımız Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızla İstanbul’da birlikte çalışmıştık. Ben İSKİ Genel Müdürüyken kendisi özellikle İGDAŞ’ta hava kirliliğini yok eden, o zaman yönetim kurulu başkanıydı. O tarihte bakanımızdan önce İstanbul’da hava kirliliğinden dolayı gaz maskesi dağıtılıyordu. Bakanımız o dönem İGDAŞ’ın başına geçince bütün İstanbul’u doğal gaza kavuşturdu ve hava kirliliği azaldı. İGDAŞ’taki görevinizden önce özellikle başka ülkelerin konsoloslarına çevre tazminatı veriliyordu. Hava kirliliği, çöp dağlarıyla mücadele konusunda sayın bakanımız İstanbul’da büyük hizmetler yaptı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak birlikte çalıştık çok sayıda barajın temelini birlikte attık. Ilısu barajımızın başlangıcı konusunda büyük katkılarınız oldu. Enerji Bakanlığı döneminde enerjinin Türkiye’de gelişmesi ve elektrik üretimi artırılması konusunda çok büyük katkılarınız oldu.”

Eroğlu, Ak Parti Hükümetleri döneminde Ordu’ya 50 milyar liralık yatırım yapıldığını, 3 milyar 200 milyon liralık yatırımın da bakanlığı döneminde yapıldığını da sözlerine ekledi.

 

“Hem Geçmişi Yad Ettik Hem De Gelecekle Köprü Kurduk”

Eski Bakan Eroğlu’nu Ordu’da ağırlamaktan son derece memnun olduklarını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ziyaret sebebiyle hem geçmişi yad ettiklerini hem de gelecekle köprü kurduklarını belirtti.

 

Başkan Güler sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün hem geçmişi yad ettik hem de gelecekle köprü kurduk. Veysel beyin bizi ziyareti çok önemli bizler için. Bölgeye çok güzel hizmetleri oldu. Birlikte çok güzel hizmetler yaptık ama bizim maceramız aslında 1994 yılında başladı sayın Cumhurbaşkanımızla. İlk önce ben İSKİ’yi devraldım. Sonrasında İGDAŞ çalışmaları oldu. O zamanlar İstanbul susuzluktan kırılıyordu. Hatta benzin istasyonu gibi su istasyonları vardı. Benzin doldurur gibi bidonlarla gidiyor sularınızı alıyordunuz. Herkes bidonlarını o şekilde taşıyordu. Haliç kokuyordu her taraf rezalet bir haldeydi ve hava kirliliğinden de kırılıyordu. Çöp patlıyordu. Öyle bir İstanbul devralındı ve sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte muazzam hizmetler oldu. Veysel bey orada efsane genel müdür olarak çalışmalar yaptı. Bakanlıklar dönemimiz başladı. 170 tane baraja imza attık. O dönemdeki çalışmalarla şu anda enerji konusunda, su konusunda, sulama konusunda, tarım konusunda, muazzam işler yapılıyor. Yenilenebilir enerji, rüzgar enerjisi, güneş enerjisi şimdi ise dalga enerjisine başladık. O da şimdi yenilenebilir enerjilerden bir tanesi. Dolayısıyla hem bir tarih yazıldı hem hizmetler zincirine yeni eserler eklendi. Bu güzel günler bizleri buraya getirdi. Böyle güzel günleri birlikte yad etmiş olduk. Güzel bir vesile oldu. Gelmeniz bizim için çok anlamlı. Tekrar teşekkür ediyoruz o güzel günler için”

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu