GündemİlçelerSporÜnye

Genç Sporcular Kazanmak İçin Ter Döktü

Taekwondo Federasyonunun 2022 yılı Mayıs ayı 2. Dönem renkli kuşağı sınavı, Ünye Reis Gençlik Spor Kulübü tarafından Kapalı Spor salonunda gerçekleşti.

Sınavda dereceye girenler bir üst kuşağa geçerken, kırmızı siyahlı sporcular Aralık ayındaki siyah kuşak imtihanına girmeye hak kazanarak, başarılarına başarı katacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Reis Gençlik Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, “Taekwondo federasyonumuzun 2022 yılı 2. dönem Mayıs ayı renkli kuşak terfi sınavı bu gün burada gerçekleşiyor. Buradaki sınavımıza Reis Gençlik Spor Kulübümüzün Ünye ve İkizce şubemizdeki sporcularımız katılmaktadır. Bugünkü sınava 14 tane beyaz kuşaklı sporcumuz, sarı kuşağa geçeceklerdir. 26 sarı kuşaklı sporcumuz yeşil kuşağa geçeceklerdir. 19 yeşil kuşaklı sporcumuz mavi kuşağa geçecektir. 21 mavi kuşaklı sporcumuz kırmızı kuşağa, 15 kırmızı kuşaklı sporcumuz kırmızı siyaha, 13 kırmızı siyahlı sporcularımız ise bu yıl yapılacak olan Aralık ayındaki siyah kuşak imtihanına girmeye hak kazanacaklardır. Biz sporcularımızın şu an tebrik ediyor başarılar diliyoruz. Aynı zamanda kuşaklar tekvandoda olmazsa olmazlardandır. Minik kuşaklarda en az mavi ve kırmızı olması gerekiyor. Yıldız ve gençlerde büyüklerde siyah kuşak olması gerekiyor. Yani tekvandonun olmazsa olmazlarından kuşağın önemi vardır. Ve o yüzden burada sınava girip kırmızı kuşağa geçecek sporcularımız bir ay sonra ilimizde yapılacak olan minikler şampiyonasına katılacaklardır. Biz o yüzden kuşakların önemini önemsiyoruz. Antrenör olması için siyah kuşak ikinci dal olması gerekiyor. Hakem olması içinde siyah kuşak birinci dal olması gerekiyor. Biz sporcularımızı gayretinden dolayı tebrik ederek başarılar diliyorum” dedi.

Sınav heyecanını aileleriyle birlikte yaşayan genç sporcular başarılı olabilmek için ter döktü.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu