TeknolojiEğitimGündemÜnye

Gençler Başarılarına Başarı Katıyor

TUBİTAK Bilim Fuarı kapsamında, Ünye Fen Lisesi öğrencileri hazırlamış oldukları projelerini sundular.

Öğrencilerin aylardır büyük bir özveri ile çalışıp araştırarak, birbirinden özel ve yenetekli projelerin yer aldığı programda,renkli görüntüler ortaya çıkmakla beraber, geleceğin bilim insanlarına kapıların aralandığı çalışmaları göz doldurdu.

18 proje ve 12 danışman ögretmen ile TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın gerçekleştiği Ünye Fen Lisesi projelerine yenilerini ekleyerek sunum ziyaretçilerini memnun etti.

Bilişim Teknolojileri öğretmeni olan Metin Öztürk Alp Tv’ ye verdiği özel ropörtajında, yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“ Herkes açısından oldukça yararlı olan projelerin, İstanbulda uluslararası yarışmalara katılan bazı projelerimiz var. Patent alacak çalışmaların da olması bizleri oldukça gururlandırıyor. Öğrenclerimize başarılar dilerim.” Dedi.

Fuarı ziyaret eden öğrencilerin meraklı bakışları ve soruları ile projelerini anlatan genç mucitler, geleceğin bilim insanı olmaya aday gösterilmelerinden gayet memnun olduklarını ifade ettiler.  Öğrencilerin aylardır özenle hazırladıkları bazı projeleri, dereceye girerek dikkatleri üzerlerine çekti.

Ünye Fen Lisesi okulunun bu yıl 5. si düzenlendiği fuarda yeni projelerde eklenerek  bilime yeni alternatifler kazandırdı.

Fuara katılan Ordu İl Millieğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İlçe Millieğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Ak Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan , ve Fen Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen açılış büyük beğeni topladı.

Fuarın danışmanlığını yapan Bilişim Teknolojileri öğretmeni Metin Öztürk, basının göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı gayet menun olduklarını belirterek herkese teşekkürlerini iletti.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu