ÇevreÇamaşGündemİlçelerOrduTurizm

Gizemli Kanyonlar Diyarı Çamaş

Dün Akşam Alp TV’de Hamza Alp’in Sunduğu Başkanlar Konuşuyor Programının Konuğu Çamaş Belediye Başkanı Mahmut Ayparçası, Çamaş İle İlgili Projelerinden Bahsetti.

Ayparçası yayına Filistin olaylarından dolayı derin üzüntü içindeyim diyerek başladı ve göreve başladığında Çamaş’ın en büyük sorunlarından biri olan yol sorununa öncelik verdim ve şu anda Çamaş ile ilgili herhangi bir yol sorunumuz yok dedi. Yol’un yanı sıra elektrik ve su ile ilgili bütün sorunları hallettiğini ve şu anda Çamaş’ın istihdam ve turizmine yönelik projeler ve yatırımlar yaparak Çamaş’ı daha da ileriye taşıdığını söyledi.

Yağmurlu günler hariç her gün dur durak bilmeden çalıştıklarını söyleyen Ayparçası “Son 1 yılda 5 defa sel afeti yaşadık ve her yer adeta yıkıldı ve yapmış olduğumuz tüm hizmetler gitti. Sadece yaptığımızı götürmekle kalmadı aynı zamanda mevcut yapıyıda bozdu ve yollar çöktü. Yolları yeniden yapmak için istinat duvarları ile yolları güçlendirdik ve yükümüzü çok ağırlaştırdı. Ancak çok hızlı ve koordineli bir şekilde Büyükşehir Belediyemiz ile çok yoğun bir çalışma yaptık.”

“Duygu olarak, inanç olarak, yaklaşım olarak meselemiz vatandaşımıza faydalı olabilmek. İş üretmek için çalışıyorum ve daha iyi daha fazla üretmek için çalışıyorum. 2 senedir Çamaş’ta işsizlik yok. 600 kişinin çalışabileceği tesisleri şuan itibariyle hazırladık. Çamaş’ta her ay ilan veriyoruz ve tekstil firmalarında çalışacak eleman arıyoruz ve bulamıyoruz. Çevre ilçelerden ve illerden gelerek çalışanlar var.”

“Kanyonumuz tam bir aile yeri ve çocuklarımızın heyecanla oyun oynayabilecekleri, vakit geçirebilecekleri bir yer çünkü kanyonumuzda içilebilecek nitelikte suyumuz var ve 6 aylık bebek dahi oyun oynayabiliyor. Bu konuyla alakalı yeni bir proje başlattık ve adını ‘Gizemli Kanyonlar Diyarı Çamaş’ dedik. Bu projeyi bir çok farklı yere sundum ve herkesin takdirini topladı.” dedi.

Yayının tamamını izlemek için Facebook ve Youtube Alpmedyaajans sayfalarından izleyebilirsiniz.

haber Kopyasi DSC 2369 DSC 2377 DSC 2378

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu