GündemOrdu Büyükşehir Belediyesi

“Göçleri Önleyen Ve Kalkınmaya Katkı Sunan Projeleri Hayata Geçirdik”

“BU PROJELERİMİZİ İSTEYEN HERKESLE PAYLAŞMAK VE BİR PROJE HAVUZU OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 44. Genel Kurul Toplantısı’nda konuştu. Ordu’da 4 yılda göçü azaltan ve kalkınmaya katkı sağlayan önemli projeler hayata geçirdiklerini belirten Başkan Güler, genel kurula seslendi ve “Ortak proje havuzu kurarak tüm projelerimizi paylaşabiliriz” dedi.

 

Fransa’nın Strazburg kentinde gerçekleştirilen Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Genel Kurul Toplantısı için Fransa’da bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 47 üye devletten 100 binin üzerinde yerel ve bölgesel yönetimi temsil eden Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 44. Genel Kurulu’na katıldı.

 

BAŞKAN GÜLER: “ORDU’DA KALKINMA PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRDİK”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, katıldığı 44. Genel Kurul Toplantısının bu oturumunda bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Güler, konuşmasında Ordu’da hayata geçirdikleri kalkınma projeleri hakkında genel kurula bilgiler verdi.

 

Göçlerin önlenmesi için hayata geçirdikleri projelerin büyük önem taşıdığını ve bu projeleri isteyen herkes ile paylaşabileceklerinin altını çizen Başkan Güler, “Ordu’da 4 yıl önce göreve gelmemizin ardından 30’a yakın somut proje ortaya çıktı. Biz bunları paylaşabiliriz. Özellikle yeni dönemde göçlerin önlenmesi, daha mutlu bir hayatın olması noktasında yapılacak olan çalışmalar büyük önem taşıyor. Özellikle Ordu, Karadeniz Bölgesinde yemyeşil, fındığı ile meşhur, dünyanın en fazla fındık üreten şehri. Fındığın yanı sıra balığı ile şelaleleri ile çok meşhur bir şehir. Ancak böyle bir şehirde büyük göçler yaşanmış. Örneğin İstanbul’un ikinci büyük nüfusu Ordululardan oluşuyor. İnsburg’ta Ordulular var. Neden bu göçler yaşanıyor, çünkü insanların doğduğu yerde doyması lazım” diye konuştu.

Projelere bu yönde ağırlık verdiklerini vurgulayan ve başarılı olduklarına dikkat çeken Başkan Güler, “Bizde bu doğrultuda kalkınma projelerine büyük önem verdik. Bunlar içerisinde somut 30 proje öne çıkıyor. Bunlardan bir tanesi sosyal market. Bu markette 600’den fazla temel ürün var. Bu aynı zamanda fakirliğin önlenmesinde çok temel bir proje. Bunları dijitalleşme ile gerçekleştirdik. Bizim burada belirtmek istediğimiz ise bu projeleri paylaşabileceğimizi belirtmek ve bir proje havuzu oluşturmak” ifadelerini kullandı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu