GündemÜnyeYaşam

Güdek: “Engelliler Konusunda Bir Adım Yol Kat Edemedik”

Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi Başkanı Arslan Güdek, Engelliler Haftasında engellilerin sorunlarını görmezden gelenlere seslendi.

10-16 Mayıs arası kutlanan “Engelliler Haftası” Covid-19 başladığından bu yana yaklaşık 2,5 yıl aradan sonra ilk defa yarın çeşitli etkinliklerle ve programlarla kutlanmaya başlanacak.

Yapılan etkinlikler yerine, onları görmek isteyen, seven, ziyaret edip hal hatırında bulunmak isteyen her vatandaşa kapılarının açık olduğunu belirten Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi Başkanı Arslan Güdek, “ buyursunlar gelsinler, Biz onlarla engellilerin sorunlarını konuşalım” dedi.

Kamu Kurum ve Kuruluşların, siyasi partilerin farkında olarak ziyaret etmeleri gerektiğini söyleyen Başkan Arslan Güdek, beklentilerinin bu yönde olduğunu, gerek açıklamalrı yarın Cumhuriyet Meydanı’nda yapacağını belirterek açıklamalrına şunları ekledi,

“ Engellilerin yıllardır kalıplaşmış hake gelen sorunları var. Bizler çıkıp sorunlarımızı konuşmaaya başlasak, 10-20 yıl yıl önce ne konuştuysak, bugünde çıkıp o metni bir daha anlatsam aynı sorunların durduğunu, değişen hiç birşeyin olmadığı görürüz. Biz her yıl bu sorunları dile getiriyoruz. Ancak hiç bir yetkili çıkıpta ne sorunuz var gelin çözelim demedi. Biz çözüm arayamayacaksak buralarda olmamızın hiçbir anlamı yok” dedi.

Başkan Arslan,”Engellilerin yaşamlarını daha kolay idame ettirmeleri için devletin yanımızda olduğunu bilmek, engelli olduğumuz halde bizlere uygulana çifte standardın olmaması istiyoruz. Hangi konu olursa olsun bir adım dahi yol kat edemedikleriin söyledi.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu