GündemÇaybaşı

Güleç: “İlküvez Kavgaya Adres Gösterilecek Yer Değildir”

Çaybaşı İlçesi İlküvez Mahalle Muhtarı Yaşar Güleç, mahallede zaman zaman meydana gelen gerginlik ve kavgaları işaret ederek “İlküvez kavgaya adres gösterilecek yer değildir.” ifadelerini kullandı.

İlküvez’in alışveriş günü olan Pazartesi gününün ayrı bir güzelliği olduğunu vurgulayan Muhtar Yaşar Güleç, o gün bölge genelinden birçok misafirin mahalleye geldiğini ve kavga gürültü ile karşılanmalarının rahatsız edici bir durum olduğunu vurguladı.

Halkı bu konuda daha duyarlı olmaya davet eden Güleç, yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Bölgenin kalbi olan İlküvez, özelliğini ve güzelliğini koruyarak zirvede yerini sürdürüyor. Pazartesi günü bölge halkı için resmi tatildir.Tüm planlar iptal edilir.O gün bölgenin pazarıdır.Kimi eş dost görmek için, kimi ailece gezmek için,kimi düğün hazırlığı için,kimi sevgili bulmak için,kimi evinin,hayvanlarının ihtiyaçlarını görmek için gelir. Bazıları da mahallede komşular arasındaki sorunu,İlküvez mahallemize taşıyarak,İlküvez de görüşürüz diyerek kavgaya adres gösterilmektedir.İlküvez kavgaya adres gösterilecek,kavga yapılacak yer değildir.Mahallelerdeki sorunların çözümü öncelikle kavga değildir.Örke ile Kalkan zararla oturur. Hırs sebebi hasarettir. Mahallelerde muhtarlarımız var, olmadı ilçede askerimiz var.Olmadı, devletimizin mahkemesi var.Çözülmeyecek sorun yoktur. Pazartesi günü, bizim için mahalleler arasında birlik beraberlik, kaynaşma ve yardımlaşma günüdür.Daha doğrusu çay içme günümüzdür. İlküvez Mahallemize gelen, bizim misafirimizdir. Bizim için,esnafımız için değerlidir. Misafirlerimizin rahatsız edilmesini istemiyoruz. Bu konuda bölge halkımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. Saygılarımı sunuyorum…”

Haber: Talip Kocakoç

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu