GündemGülyalıİlçelerSiyasetYaşam

Gülyalı’da Denetim Komisyonuna Muhalefet Başkanlık Ediyor

Gülyalı Belediyesi şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışıyla ortaya koyduğu uygulamalarına her geçen gün bir yenisini ekliyor. Son olarak yıllık faaliyetlerin denetlendiği Denetim Komisyonu’na muhalefet partisi meclis üyesi başkanlık etmeye başladı. Muhalefetin denetiminde hazırlanan 2021 yılına ait Denetim Raporu, Belediye Meclis Toplantısında oy birliğiyle kabul edildi.

Başkan Tepe:  “Genel Başkanı Şeffaflık Yaklaşımını Yerelde Uygulamaya Geçirdik”

2021 yılına ait mali denetimin gerçekleştirildiği Denetim Komisyonu’nda AKP Meclis Üyesi Uğur Yetgin başkan olarak yer aldı. Üyeliklerde ise Nurettin Aydoğdu (AKP), Yener Aydın (CHP) ve Refik Koyun (CHP) yer aldı. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanımız Ulaş Tepe, “Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu, yönetimde şeffaflık konusunda çok anlamlı bir yaklaşım geliştirdi. Yeni sistemde Kesin Hesap Komisyonuna ana muhalefet partisinden bir temsilcinin başkanlık yapması öngörülüyor. Gülyalı Belediyesi olarak sayın genel başkanımızın bu yaklaşımını yerelde hayata geçirdik. Belediyemizin faaliyetleriyle harcamalarının denetlendiği Denetim Komisyonu’na muhalefet partisi temsilcisi başkanlık ediyor. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Meclis Toplantımızda 2021 yılına ait Denetim ve Faaliyet Raporları ayrı ayrı oylanarak oy birliğiyle kabul edildi. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda muhalefetin de onayını alarak, üstelik denetim sorumluluğunu muhalefete bırakarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey bulunmuyor. Bundan sonraki süreçte de aynı şeffaflıkta yolumuza devam edeceğiz. Hedeflerimizi hayata geçirmede desteğini ve güvenini esirgemeyen değerli Gülyalı halkına, belediye meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, ortak çalışma yürüttüğümüz kurum, kuruluşlarımıza ve özveriyle çalışarak hizmetlerimizi size ulaştıran personellerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 İhaleler Canlı Yayınlanıyor

Şeffaflık ve hesap verilebilir anlayışın yanında katılımcılığı da önemsediklerini belirten Başkan Tepe, “Belediye Meclisi Toplantılarımızı belirli bir program dahilinde mahallelerimize taşıyoruz. Belediye yönetim organını halkın ayağına götürüyoruz. Herkesin önünde karar alıyoruz. Vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini dinleyerek yerinde çözüm üretmeye gayret ediyoruz. Bir yandan da canlı yayınlarımız devam ediyor. Meclis toplantılarımızı ve gerçekleştirdiğimiz ihaleleri sosyal medya hesaplarımızdan canlı olarak yayınlıyoruz. Bu konuda uluslararası bir platform olan İnsani Gelişme Vakfı’nca (İNGEV) örnek gösterildik. Gülyalı’da hiçbir karar kapalı kapılar ardında alınmıyor” dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu