GündemİlçelerKültür- SanatTurizmYaşam

Gurbetteki ve Sıladaki Yeşilkentliler Buluşuyor

Gurbetteki ve sıladaki Yeşilkentliler, Çekiçoba yaylasında düzenlenecek piknik şöleninde bir araya gelecek.

Darahta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DARDER) ile Kulun Köyü Geliştirme ve Eserleri Yaşatma Derneği (Kul-Bir-Der) tarafından Akkuş Salkı (Çekiçoba) Yaylası’nda piknik şöleni düzenleniyor. Bu yıl 10.’su düzenlenecek olan piknik şöleni 11 Temmuz Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Piknik Şöleninde ödüllü yarışmalar, saz orkestrası, ağalık seçimleri gibi

 “Gurbetten Sılaya Buluşma Şöleni”

Piknik Şöleninde ödüllü yarışmalar, saz orkestrası, ağalık seçimleri gibi birçok organizasyonun yer alarak, güzel ve eğlenceli bir gün geçirilmesi planlanıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan şölen düzenleme komitesi,

“Her yıl düzenlediğimiz komşularımızla bir araya gelme organizasyonunu Pandemi sürecinde gerçekleştirememiştik. Normalleşme süreci ile birlikte yeniden başlattığımız çalışmalarımız sonucu 11 Temmuz’da 10. Akkuş Salkı (Çekiçoba) Yaylası Piknik Şöleni’ni gerçekleştiriyoruz. Çeşitli yarışmaların da yer alacağı şölenimizde saz ekibimizle birlikte güzel bir günü yaşamayı planlıyoruz. Bu organizasyondaki amaçlarımızdan biri de gurbette bulunan yakınlarımızın yaz ve bayram vesilesi ile memleketlerine dönerek sıladakilerle buluşmasını sağlamaktır. Yeşilkentliler olarak bu buluşmaya tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu