GündemFatsa

Hal Hatırları Soruldu Duaları Alındı

Fatsa Huzurevi’nde 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle program düzenlendi.

Programa İlçe Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkan Vekili Muharrem Okyay Sarıhan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yunus Özdaş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcıları Eyüp Yeniyıldız, Zeki Demirak, Ahmet Cemal Maden Huzurevi Müdürü Ümit Bayramiç, Kadın Konukevi Müdürü Bahriye Dizen ve huzurevi sakinleri katıldı.

 

“38 Bin Yaşlımıza Hizmet Veriyoruz”

Programın açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yunus Özdaş, “Ülkemizde son 20 yılda yaşlı nüfus diğer yaş gruplarındaki nüfusa göre daha yüksek bir hız ile artış gösterdiğini kaydetti.

Yaşlı nüfusun artışı ile birlikte uzun süreli bakıma ihtiyaç duyacak bireylerin sayısının arttığına dikkat çeken Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yunus Özdaş, “Bakanlığımıza bağlı 168 Huzurevinde 13.687 yaşlı belediye ve özel huzurevleri ile bu sayı 215 kuruluşta yaklaşık 17 bin toplamda 38 bin yaşlımıza hizmet vermekteyiz.” dedi.

 

Kaymakam Avni Kula; “Tüm Yaşlılarımıza Saygılar Sunuyorum”

Fatsa Kaymakamı Avni Kula ise yaptığı konuşmada, “Değerli büyüklerimize hizmet eden Huzurevi çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Yaşlılarımıza da sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Bizler de bir gün belli bir yaşa geleceğiz. Ben tüm yaşlılarımıza saygılar sunuyorum.” diye konuştu.

Programda, “18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” dolayısıyla huzurevi bünyesinde gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren yaşlılara protokol mensupları tarafından ödülleri takdim edildi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu