GündemTarım

Hamarat, “Ak Parti, Fındığa ve Üreticiye Her Zaman Destek Oldu”

AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Mustafa Hamarat Ünye İlçesi’nde ziyaretlerini fındık fabrikalarıyla sürdürdü. İşçilerle de bir araya gelen Hamarat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamını ileterek hem dua istedi, hem de destek istedi.

Ordu’yu karış karış gezerek vatandaşlarla buluşan AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Av. Mustafa Hamarat Ünye İlçesi’nde fındık fabrikalarını ziyaret etti. Hamarat, Ünye’de faaliyetlerini sürdüren, aralarında ihracaat yapan firmaların da bulunduğu fabrikalarda fındık işçileriyle buluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı’na dair değerlendirmelerde bulunan Hamarat, işçilerden hem dua hem de destek istedi. Hamarat İş İnsanlarıyla yaptığı istişarede fındığın geleceğine dair fikir alış verişinde bulundu.

 

“Fındık, Rezervi Bitmeyen Ürün”

Milletvekili Adayı Hamarat yaptığı açıklamada, “Fındık ürünü Karadeniz bölgemizin önemli geçim kaynaklarından biridir. İhracatıyla ülkemize gelir sağlayan fındık, rezervi bitmeyen her yıl mutlaka mahsül veren üründür. AK Parti döneminde hem fındık ürünü hem de fındık üreticimiz desteklenmiştir. Bunlardan bazıları; alan bazlı destek, gübre-mazot desteği, makine-ekipman desteği, doğruan alım ve iyi fiyat olmuştur. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan fındık üreticisinin hem yanında oldu. Son yıllarda serbest piyasa koşullarında üreticinin mağdur olmaması için TMO aracılığıyla fındık alımı yapıyor. Üreticilerimiz desteklemelerde fındık ürününden daha iyi destek sağlıyor” dedi.

Fındığın işlenerek ihraç edilmesi gerektiğinin altını çizen Hamarat, “Fındık daha çok kırıldıktan sonra ihraç ediliyor. Biz fındığı işleyerek ihraç ettiğimiz takdirde daha fazla girdi sağlamış olacağız. Bu konuda gayret gösteren firmalarımız var. Çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Türkiye Yüzyılı’nda fındık ürünü de daha fazla desteği alarak hem ülkemiz hem de vatandaşımız kazanacak” diye konuştu.

Milletvekili Adayı Hamarat Ünye ziyaretlerinde esnaf ve vatandaşlarla da bir araya geldi. Ünye Belediyesi Kadınlar Lokalinde kadınlarla bir araya gelen Hamarat, kadınlardan tam destek aldı.

Hamarat gün sonunda ise Ünye Eğitim Bir Sen tarafından düzenlenen programa katıldı. Programda eğitimden ulaşıma, ekonomiden teknolojiye birçok konuda görüş alış verişinde bulunuldu.

Ziyaretlerde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti İlçe yönetimi de bulundu.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu