GündemSiyasetÜnye

Hamarat’tan Ünye Teşkilatına Ziyaret!

Ak Parti Ordu 3. Sıra milletvekili adayı Mustafa Hamarat:, partisinin Ünye ilçe başkanlığını ziyaret etti. Burada yaptığı açıklamada “6’da 6” mesajı veren Hamarat, “Yeni tanışmıyoruz, dert ortaklığımız çok eski” diyerek Ünye bölgesindeki seçim çalışmalarına başladı.

Parti binası toplantı salonunda Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Neşe Akgül Tiyaloğlu ve partililer tarafından misafir edilen Hamarat, bu seçimden de zaferle çıkacak bir Ak Parti profilini gördüğünü söyledi. 2011 seçimlerine işaret eden Hamarat, o dönem “6’da 6” parolasıyla hareket eden Ak Parti’nin 45 milletvekili çıkarabilse de bu seçimde 6 milletvekili adayının 6’sının da meclise girebilecek potansiyelinin olduğunu söyledi.

 

Hamarat: “Heyecanımız Hiç Eksilmedi, İlk Günkü Gibi…”

Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve 23.-24. Dönem Ordu Milletvekilliği yapmış olan Hamarat, sahadan hiç ayrılmadığını ve her daim memleket sevdasında olduğunu dile getirdi. Milletvekili adayı, Ak Parti’nin Ordu’daki serüvenine ilişkin şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdim Ünye’ye. Bizler sizlerle yeni tanışmıyoruz. Dostluğumuz, duygu ortaklığımız, dert ortaklığımız çok eski. Bizi bir araya getiren bir Ak Parti var. Dert ortaklığı duygumuz icraate dönüştü ve yapacaklarımız bitmediği için tekrar geldik. Bu geliş tabi ayrılmadan bir gelişti. Zaten sizlerden hiç ayrılmamıştık. Önceki dönemlerde de vekil olarak değil de bir kardeşiniz olarak görev yaptım. Burada birçok arkadaşlarımız görev yaptılar, gayret gösterdiler, herkese teşekkür ediyorum. Ama siyasetin gıdası değişimdir. Cumhurbaşkanımız yeni bir liste ile bizi sizlere emanet etti. Bu kardeşliğimizin, duygudaşlığımızın seçimlere en güzel şekilde yansımasını arzu ediyorum. Ben inanıyorum ki 2002’deki heyecanımızdan hiçbir şey eksilmemiş, hatta arttığını görüyoruz. 2011’de bu heyecanla 6 milletvekilinin beşini almıştık. Bu seçimde kim ne derse desin ben 6 milletvekili adayımızın altısını da gönderecek enerjiyi, psikolojiyi görüyorum. Siyaset üzerinden başka hesabı olanlar, siyaset üzerinden sadece kendine mevki makam elde etmeye çalışanlar ne düşünürse düşünsün bizi hiç enterese etmiyor.”

 

“Yıkmak İçin Değil, Yapmak İçin Buradayız”

Hamarat konuşmalarını şöyle sürdürdü:

“Bizler siyasetin kendi için değil de toplum için, vatan için ve gelecek nesiller için olduğunu biliyoruz. 20 yıl sonra halen yorulmadan bıkmadan, milletle arasına kimseyi almadan iş için icraat için iş yapan tek partiyiz. O zaman bizi yolumuzdan inşallah hiç kimse geri çeviremeyecek. Bu inanmışlığın bu kenetlenmişliğin başarıya varmaması mümkün değil. A Parti o kadar milletin içinden çıkmış bir parti ki her gün kendini yenileyen ve yaptığı icraatlerle rakiplerini geride bırakan bir partidir. 20 yıl içinde halen “Bunların yaptığı yetersiz, biz dahasını yapacağız” diyen çıkmadı. “Bunlar gereksiz” diyenlere rastladık ama daha iyisini yapacak olana rastlamadık. Yıkmak için gelenlerden bir şey çıkmaz. Biz yapmak için yan yanayız, bir aradayız.”

Ziyaret programı, basına kapalı olarak parti içi istişarelerle devam etti.

Haber: Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu