GündemİlçelerSiyaset

Hangi Belediye Başkanları Değişti

Yaklaşık iki aydır süren aday adaylık sürecinin ardından 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’nin Ordu’da aday göstereceği 16 ilçe belediye başkan adayı için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Cumhur İttifakı kapsamında Çamaş, Gülyalı ve İkizce’de MHP’nin aday göstermesi nedeniyle AK Parti bu ilçelerde aday göstermeyecek.

Bilindiği gibi Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına Hilmi Güler’i yeniden aday yapan AK Parti’de 16 ilçenin belediye başkan adayları netleşti. Aday olan isimlere bugün adaylıkları tebliğ edilecek.

6 İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DEĞİŞTİ

Ak parti Genel merkezinden gelen son bilgilere göre AK Parti, bu seçimlerde 6 ilçe belediye başkanını yeniden aday göstermedi. Aybastı, Çatalpınar, Çaybaşı, Gürgentepe, Mesudiye ve Perşembe’de mevcut belediye başkanlarının yerine yeni isimlerle seçimlere giriyor.

TANITIM CUMARTESİ GÜNÜ

AK Parti, 31 Mart seçimlerinde aday göstereceği İlçe Belediye Başkan Adaylarını, 3 Şubat Cumartesi günü saat 13.30’da Altınordu Recep Kara Spor Salonu’nda düzenlenecek programla kamuoyuna tanıtacak.

Son dakikada bir değişiklik olmadığı takdirde AK Parti’nin 31 Mart Mahalli seçimlerinde ilçe belediye başkan adayları şu isimlerden oluşuyor;

Altınordu: Aşkın Tören,

Akkuş: İsa Demirci,

Aybastı: İzzet Gündoğar

Çatalpınar: Ahmet Özay

Çaybaşı: İsmet Yanık

Fatsa: İbrahim Etem Kibar,

Gölköy: Fikri Uludağ,

Gürgentepe: Yener Yalçınkaya

Kabadüz: Yener Kaya

Kabataş: Yakup Yılmaz

Korgan: Tuncay Kiraz

Kumru: Yusuf Yalçova,

Mesudiye: Cengiz Koçyiğit

Perşembe: Cihat Albayrak

Ulubey: İsa Türkcan

Ünye: Hüseyin Tavlı

MHP’NİN ADAY GÖSTERDİĞİ İLÇELER

Çamaş: Mahmut Ayparçası

Gülyalı: Medet Sipahi

İkizce: Osman Kaygı

yazgi ramazan 1

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu