OrduGündemSiyaset

HDP’nin O Listesinde Ordu Milletvekili de Var!

Ak Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın da içinde bulunduğu 10 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM’ye dosya sunuldu. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın sunduğu dokunulmazlık dosyasında Ordulu milletvekilinin olması dikkat çekti. Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın isminin, dokunulmazlığı kaldırılması istenen HDP’li isimlerle aynı listede olması Ordu kamuoyunu da düşündürdü.

 

10 Milletvekili İçin Dokunulmazlık İstemi!

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ın ve Ak Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın da arasında bulunduğu 10 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.

Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı tezkereleri, Meclis Başkanlığınca “Gelen Kağıtlar” listesinde yayımlanarak Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon’a havale edildi.

Sancar’ın yanı sıra fezlekeleri Karma Komisyon’a sevk edilen milletvekilleri şöyle:

HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, HDP Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Bağımsız Muş Milletvekili Mensur Işık, DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, Ak Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız.

Bir milletvekilinin dokunulmazlığının kalkmasıyla milletvekilliği düşmüyor, devam ediyor. Milletvekili maaşını alıyor ve diğer sosyal haklarından yararlanıyor. Tutuklanmamışsa Meclise gelerek yasama çalışmalarına da katılabiliyor. Bir vatandaş tutuksuz olarak nasıl yaşamını sürdürüyorsa milletvekili de o şekilde çalışma hayatına devam edebiliyor.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu