GündemEğitimOrdu

“Hedefinizi Şimdiden Belirlemeniz Lazım”

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Atatürk Anadolu Lisesi Spor Salonunda öğrencilerle bir araya geldi. Söyleşiye Okul Müdürü Bilal Şahin, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Genç; spor yapmanın yararları, sporda başarının sırları, sporcu ahlakı, sporun insan hayatına ve kariyerine verdiği olumlu etkiler ve diğer konularda geniş bir biçimde bilgi verip, boksa nasıl başladığını ve dünya şampiyonluğuna kadar uzanan başarı öyküsünü anlattı.

 

Gençlere büyük imkânlar sağlandığını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, gençlerden kaygılanmadan hedeflerine odaklanmalarını isteyerek, söyle konuştu:

“Gelecek kaygısı duyan sporcular vardır aranızda, ancak buna gerek yok canlı örneği benim. Spor sayesinde burada İl Müdürü olarak karşınızdayım. Aynı şekilde günümüzde bunun birçok örneği mevcut, bu sebepten kaygılanmadan hedefinize odaklanın. Başarı, gelecek ve sizi mutlu edecektir. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın verdiği desteklerle artık sporculara birçok imkân sağlanmaktadır. Üstün yetenekli sporcuları geliştirmek ve korumak adına Milli Sporcu Bursu ile birlikte sporcular eğitim hayatlarını, sportif kariyerleriyle birlikte eksiksiz olarak tamamlama imkânına sahip olduklarını da belirtti. Hangi üniversitenin hangi bölümüne gideceğinize şimdiden karar verip bunun için çalışmalar yapmanız gerek diyerek konuşmasına devam etti.

Anneleriniz, babalarınız ve öğretmenleriniz sizlerden neler istiyor? Bir başarı öyküsü bekliyor. Sadece akademik alanda değil hayatınızın her alanında başarılı olmanızı istiyorlar.

Siz yeter ki isteyin bizler elimizden gelen tüm yardımı yapacağız ve kendinizi basta olmak üzere şehrimizi hatta ülkemizi onurlandıracak yerlerde olacağınıza ben gönülden inanıyorum. Tüm çabalarımız geleceğimizin teminatı gençlerimizin herkes için ve vatani için sağlıklı ve başarılı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamaktır. ”dedi.

Ardından birçok öğrencinin katıldığı söyleşi soru cevap bölümü ile devam etti. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç soru soran öğrencilere kitap hediye etti. Keyifli dakikalar yaşandı.

Okul Müdürü Bilal Şahin günün anısına Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’e plaket takdim etti.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu