GündemKöşe Yazıları

Her Hafta Lider Değişiyor!!!

Seçimler için saha artık daha farklı ısınmaya başladı, adaylar sandığa oy taşımak adına kendilerini ve projelerini seçmene en iyi şekilde ifade edebilmek adına var gücüyle çalışıyorlar.

Ak partide mevcut başkan ve başkan adayı Hüseyin Tavlı kendinden emin ve iktidarın gücüyle birlikte saha çalışmalarını sürdürüyor. Seçmenlere Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim, beni sizlere emanet etti, Hüseyin kardeşinizden bir isteğiniz var mı? Birlikte Ünye’mizi daha ilerilere taşıyacağız. Projelerimizle geleceğimiz daha da güzel olacak diyor. Tabi ki Ak partinin sahada büyük bir üstünlüğü var bunu göz ardı edemeyiz. Sahanın bu cazibesini Tavlı’da iyi değerlendiriyor.

İyi parti sahaya çıktığından itibaren ister Büyükşehir’de Enver Yılmaz, ister küçük şehirde Ahmet Arpacıoğlu ile birlikte bir ivme yakaladı. Bunu 31 Mart günü sandığa yansıtma olasılığını kaybetmeden yürütür ise büyük gürültü yaratır ve koltuğa otururlar. Bu rüzgar eğer bir yerlerden kaçmayıp korumayı başarırlar ise. Birde Ahmet Başkan artık söylemlerini değiştirmesi gerekiyor, sahada her yerde izin var, burası tamam ama artık yeni bir iz, yeni bir eser geleceğe Ünye nasıl bakacak bununla alakalı yenilikler ortaya koyması, vizyoner projeler anlatması gerekiyor.

Yeniden Refah Partisine baktığımızda Ünye’de büyük bir çıkış yakaladı, sahada basmadık yer bırakmıyor diğer partiler gibi ama, Hayati Balcı oradan ayrılmasına rağmen hala daha konuşulan, bu genç çocuk ipe göğüler ise kimse şaşırmasın, söyledikleri hakikaten doğru, projeleri benim kafama yattı, bize de böyle hayal değil gerçekçi ve belediyenin yapması gerekenlerin haricinde ufku açık, vizyon projeleri ortaya koyan bir başkan lazım, denen bir başkan portresi çiziyor. Kimsenin pek şans tanımadığı Yeniden Refah Partisi şimdilerde Genel Başkan Fatih Erbakan’ında söylemleri ile hızla yükselişe geçtiğini görebiliyoruz. Saha artık bunu konuşuyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Cumhur Öztürk, sahaya ilk inen başkan adayı. Daha fazla efor sarf eden bir başkan adayı, yılmadan yoluna devam ediyor ve geçtiğimiz dönemlerden daha fazla CHP seçmeninden oy alacağa benziyor.  CHP seçmeninden diyorum çünkü fotoğrafa girmek isteyen partililer, Milletvekili veya parti üst düzeyi gelince oradalar, çalışmaya gelince ortada yoklar. Hep vitrine oynuyorlar, buda oraya gönül verenleri maalesef üzüyor. Bakalım son haftaya gelince sonuç ne olur göreceğiz.

Diğer partilere baktığımız da ise adımızı koruyalım, seçmenimize sahada çalışmalarda biz de varız, sizin partinizde sahada çalışıyor, üzülmeyin diyorlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu