GündemKöşe Yazıları

Her Kadın Başarılı Olabilir!

Her kadının mutlaka başarı hikayesi vardır.

Kadın isterse neler yapmaz ki?

Eskiden günümüze kadınların başarısı hep konuşulmuş hafızalarda kalanlar var unutulup gidenler var. Eski ile şimdiki zaman bir değil tabi ki. Şuan başarmak bunu göstermek çok kolay çok basit. Zor olan bir kadın olarak toplumdaki baskılara rağmen dik durabilmek başarabilmek. Şuan ki  imkanlar şuan ki yaşam tarzı hayatımızı öyle kolaylaştırıyor ki her kadın istedikten sonra başaramayacağı şey yok. Bütün kadınlara diyorum aslında önce kendinize güvenin, kendinize güvenirseniz zaten herkes size güvenecek. Kadın olarak biraz pasif geride durabiliyoruz buda bizim kendimize olmayan güvenimiz bir şeyleri yapamayacağımızı düşündüğümüz için yoksa gerçekten bizim isteyip de yapamayacağımız, başaramayacağımız hiçbir şey yok. Sadece nedenlere ihtiyacımız var.

Benim çalışmam lazım.

‘Neden

Çünkü çocuklarım var, okulum var, aileme bakmam lazım, en basitleri çanta alacağım, ayakkabı gördüm, gibi gibi. Bedenlerimiz çok olsun ki kendi ayaklarınız üstünde durun kimseye boyun eğmeyin yine diyorum. “Hayatınızı kimsenin merhametine bırakmayın” eksik yarim kalırsınız. Küçük nedenlerle çok şey başarabilir sonra başardıklarını görüp nedenlerimizi bir üst seviyeye taşıyıp farklı nedenlerle daha güçlü olabilirsiniz.

Kadınlar o kadar güçlü becerikli akıllı ki. Aynı anda evdeki bütün işleri yapabilecek kadar becerikli, çocuk doğuracak kadar güçlü, çocuklarına bakabilecek kadar akıllı, bizler aslında bir çok şeyi başarıp kendi hayatlarımızı çok farklı güzel yerlere taşıyabiliriz. Herkesin mutlaka ben şunu başaracağım ve annem babam çocuklarım akrabalarım görecek diye hırs yapan kadınlar var. Başaran da var ilk başarısızlıkta vazgeçen de. Vazgeçmek korkaklık değil sadece kendinize güvensizlik. Kendinize güvenin yapacağınıza inanın her şey düşündüğünüzden daha güzel olur. Başarmak inanmanın yarısıdır. Hz Mevlana’nın bir sözü var; “”Ayakta duracak halin yokken, Hayatta duracak nedenlerin varsa, Korkma düşmezsin”” çok net bir şekilde anlatmış Hz. Mevlana.

Bende diyorum ki ‘niye’ değil ‘neden’ yaşadığımız önemli. Güzel nedenlerimiz olsun başarmak için ayakta kalmak için kendi hayatımıza varsa çocuklarımızın hayatını kolaylaştıracak nedenlerimiz olsun ki. Nedenleriniz başarınız olsun.

Toplumda kadının yeri başarı olsun.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu