GündemÇevreOrdu Büyükşehir BelediyesiTurizm

Her Tür Atıktan Arındırılıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi vatandaşların keyifli bir yaz sezonu geçirmesi için plaj ve kıyıları temizleyerek halkın kullanımına hazır hale getiriyor.

 

Yaz mevsiminin girmesiyle birlikte Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri plaj ve kıyılarda hummalı bir çalışma yürütüyor. Ekipler Gülyalı, Altınordu, Perşembe, Fatsa ve Ünye ilçelerinde temizlik ve bakım çalışmaları yaparak vatandaşlara sağlıklı ve konforlu bir yaz sezonunun kapılarını aralıyor.

 

“HEMŞEHRİLERİMİZİ ORDU’MUZUN GÜZEL PLAJLARINDA YAZ TATİLLERİNİ GEÇİRMEYE BEKLİYORUZ”

 

Yapılan çalışmalarla Büyükşehrin sorumluluk alanında bulunan plajların 2023 yaz sonuna hazırlandığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı İzzet Gündoğar, vatandaşları Ordu’nun güzel plajlarında tatil yapmaya davet etti.

 

Başkan Gündoğar konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak 2023 yazına hazırlanıyoruz. Gülyalı, Altınordu, Perşembe, Fatsa ve Ünye ilçelerinde bulunan Büyükşehir Belediyemizin sorumluluk alanında olan plajlarımızı 15 Haziran’a hazırlıyoruz. Burada kum eleme makinalarımızla kumsallarımızı temizliyoruz. Duş, soyunma kabinleri ve tuvaletleri gözden geçirip bakım ve onarımlarını yapıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in himayelerinde son 4 yılda plajlarımız tertemiz. İddia ediyorum sadece Karadeniz’in değil Türkiye’nin en güzel, en temiz plajları Ordu’da bulunuyor. Ordulu hemşehrilerimiz başta olmak üzere çevrede, komşu illerde bulunan tüm hemşehrilerimizi Ordu’muzun güzel plajlarında yaz tatillerini geçirmeye bekliyoruz”

 

Başkan Gündoğar, mavi bayrak çalışmalarının da sürdüğünü ifade ederek, “Aynı zamanda 2 tane mavi bayraklı plajımız var. Ünye’de mavi bayrak almak için müracaatlarımızı yaptık süreç devam ediyor. 2023 yaz sezonunun hayırlı geçirilmesini diliyorum” dedi.

 

 

HER TÜR ATIKTAN ARINDIRILIYOR

 

Büyükşehir Belediyesi plaj temizliği için 2’si mavi bayraklı olmak üzere 16 plajda denize kıyısı bulanan Gülyalı, Altınordu, Perşembe, Fatsa ve Ünye ilçelerinde plajların kum temizliği, çevre temizliği, soyunma kabini, duş, tuvalet, çeşme, gözetleme kulesi gibi yapıların yerleştirilmesi, bakımı, onarımı ve temizliği konusunda hummalı çalışma yürütüyor.

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu