GündemİlçelerÜnyeÜnye Belediyesi

Heyecan Başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetler Genel Müdürlüğünün 2023 Yılı faaliyet programında yer alan, Anadolu Yıldızlar Ligi Osman Bayrakdar Sezonu Basketbol Yarı Final Müsabakaları Ordu’da başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporun tabana yayılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması amacıyla hayata geçen Anadolu Yıldızlar Lig’i (ANALİG) projesi kapsamında, Basketbol Yarı Final Müsabakaları teknik toplantısı, saygı yürüyüşü ve kültür gezisi ile başladı.

Depremzedeler için saygı yürüyüşü

2023 ANALİG Osman Bayrakdar Sezonu Basketbol Yarı Final Müsabakaları öncesi tüm takımların katılımı ile Asrın Felaketinde kaybettiğimiz Gençlik ve Spor Ailemizden 78 mesai arkadaşımız ve tüm deprem şehitlerimiz için Saygı Yürüyüşü düzenlendi.

2023 Osman Bayrakdar Sezonu ANALİG Basketbol Yarı Final Müsabakaları için Ordu’da bulunan sporcular için Şehit Temel Şimşir Gemisi ile kültür gezisi düzenlendi.

2023 Osman Bayrakdar Sezonu ANALİG Basketbol Yarı Final Müsabakalarının açılış seremonisi 15 Ağustos 2023 tarihinde Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu’nda başladı.

Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılış töreninde açıklamalarda bulunan Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, sporcuları Ordu’da ağırladıkları için mutlu olduklarını belirtti.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, Türkiye Şampiyonasının güzel bir şekilde tamamlanması için elimizden geleni yapacağız. Tüm takımlara başarılar diler, güzel ve keyifli maçlar oynanmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Tokat,Van, Zonguldak, Gaziantep, Giresun, Karabük, Mardin, Rize, Amasya, Batman, Bingöl, Bolu, Diyarbakır, Rize, Çorum, Samsun, Sinop, Şanlıurfa ve Şırnak illerinden yaklaşık 200 sporcunun mücadele edeceği Analig Basketbol Yarı Final Müsabakaları 17 Ağustos Çarşamba günü oynanacak final müsabakaları ile sona erecek.

h81a8641 h81a8647 h81a8648 1

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu