GündemOrdu Büyükşehir Belediyesi

İhtiyaç Sahipleri İftarlarını Büyükşehir İle Açıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek hizmetini Ramazan ayında da sürdürmeye devam ediyor. İftarlık sıcak yemekler kapı kapı dolaşılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde kurulan Buharalı Şakir Efendi Aşevinde pişirilen sıcak yemekler her gün Ordu’da bulunan yaşlı, engelli, kimsesiz ve bakıma muhtaç ailelere ulaştırılıyor. Dayanışma ve yardımlaşma ayı olan Ramazan’ın gelmesi ile birlikte çalışmalarını daha da hızlandıran Büyükşehir Belediyesi bir yandan engelli, yaşlı ve çocuk hizmetleri veren kurum ve dernek üyelerine; iftar saati yolda olan şoför ve yolcular ile depremzedelere iftar programları düzenlerken bir yandan da ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarını bereketlendirmeye devam ediyor.

 

İftar Öncesi Yemekler Ulaştırılıyor

Yaşlı, engelli, kimsesiz ve bakıma muhtaç ailelerin her türlü ihtiyacını gideren Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında da onları yalnız bırakmıyor. Buharalı Şakir Efendi Aşevinde günlük yemek ihtiyacı karşılanan ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayında da sıcak yemekler iftar öncesi götürülüyor.

Her gün özenle aşevinde hazırlanan sıcak yemekler Büyükşehir Belediyesi ekiplerince başta kırsal mahalleler olmak üzere kapı kapı dolaşılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

 

Vatandaşlar Hizmetten Memnun

Ramazan ayında da sofraları boş kalmayan ihtiyaç sahipleri verilen hizmetten oldukça memnun kalıyor. Özellikle evinde yemek yapamayacak durumda olan yaşlı ve hastalar verilen hizmet için Ordu Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyor.

 

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu