GündemSiyaset

İki Listeli Seçimde Kazanan Kim Olacak? Sandık 17:00’de Açılacak!

İyi Parti Ünye İlçe Teşkilatı yeni yönetimini belirlemek üzere Partinin 3. Olağan İlçe kongresinde bir araya geldi. Mevcut Başkan Feryal Çuhacı’nın aday olmadığı kongrede Av. İrfan Demir ve İş İnsanı İbrahim Okçu’nun listeleri yarışıyor.

İlçedeki bir konferans salonunda düzenlenen kongre sabah saatlerinde başlarken, partinin il ve ilçe teşkilatları, CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe de kongrede hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ardından divan kurulu heyeti oluşturuldu ve partinin 2022 faaliyetleri değerlendirildi. Delegeler yeni başkanı seçmek için sandık başına gittiler.

Oy kullanma işlemleri öncesinde partinin hedefleri ve yol haritasına ilişkin siyasi konuşmalar yapıldı.

 

Çuhacı: Hesap Sormazsak Yuh Olsun Bize!

Kongrenin ev sahibi mevcut Başkan Feryal Çuhacı, burada yaptığı açıklamada, partinin kuruluşundan bu bana emeği geçen herkese teşekkür ederek yeni göreve gelecek olan yönetime başarı temennilerinde bulundu. Çuhacı: “Laik, bilimsel eğitim için, bağımsız yargı ve adalet için, tarım ve hayvancılığı kalkındırmak için, sanayi ve ekonomiyi düzeltmek için varız. Ülkeyi liyakatlı insanlarla yönetmek için varız. Fındığa, Ünye’ye, Türkiye’ye sahip çıkmak için varız. Sayın Meral Akşener’in dediği gibi medeniyet yolunun taşlarını döşemek için cesur yürekler olarak varız. Vazgeçmek yok. Artık vakit tamam. Biz varız. Siyaset çözüm yeri demektir. Ülkemizde yoksulluk sefaleti, sefalet de uyuşturucu ve fuhuşu tetikledi. Bizim ülkemizde iyi beslenmeyen, yatağa aç giren çocuk olmamalı. İşe girmek için mülakatlar kaldırılmalı ve liyakat önemsenmeli. Kadına ve çocuğa değer verilmeli. Siyaseti güzelleştirmek için buradayız. Siyaseti çirkinleştirenler iki yüzlü ve koltuk sevdalısı insanlardır. Biat etmeyen memurları harcamak ve biat edenleri korumak için 160 defa memur kanunlarında değişiklikler yapılmıştır. Kamu İhale kanunu 192 defa değiştirilmiştir. Beyin göçünü engelleyemiyoruz. Hesap sormazsak yuh olsun bize! Bu ülkede ümit var. Barış ve kardeşlik var. Eşit ve özgür olmak isteyen gençlik var. Biz varız ve vakit tamam geliyoruz. Bu seçimlerin kazananı ve kaybedeni yoktur. Kazanan partimiz ve demokrasi olacaktır.

 

İl Başkanı Şentürk: “Ucube Sistemin Temsilcileri Yolumuzu Kesmeye Çalıştılar”

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, “Türkiye İYİ olacak” vurgusu yaparken açılamalarında İYİ partinin kuruluş sürecinden bu yana gelinen süreç ve başarıları aktardı.

İl Başkanı Şentürk şöyle konuştu:

“İYİ Parti kuruluş süreci zor bir süreçti. Sıkıntılı bir dönemdi. Partimizin kurulmaması adına Türkiye’de devlet gücünü arkasına alan malum ucube sistemin temsilcileri yolumuzu kestiler, utanılacak işler yaptılar, ağır sözler söylediler. Ünvanının ucunda devletin unvanını taşıyan devlet temsilcileri Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendiye söylenmeyecek söz bırakmadılar. Hepsini lanetliyorum. İYİ Parti milleti ve ülkesinin refahı için yola çıkmış bir partidir. İktidar, siyasi ömrünü uzatmak adına alternatif olacak güçleri tek tek yok etti. O arada sayın genel başkanımız parti kurma yoluna girince bizlere de farklı tavsiye ve tekliflerde bulundular. Bizler kimsenin karşında boyun eğmedik, makam peşinde olmadık. Bugünkü kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

 

Ünye Alyans Düğün salonundaki İYİ Parti Ünye 3. İlçe Olağan Kongresinde oy kullanım işlemleri başladı ve akşam 17:00’ye kadar seçimler devam edecek.

17:00’den sonra sandıklar açılacak, oylar sayılacak ve gün sonunda İYİ Parti Ünye ilçe teşkilatı yeni başkan ve yönetimi belli olacak.

Haber: Talip Kocakoç

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu