Gündem

İki Oyunla Festivale Katılıyor

Ünye Şehir Tiyatrosu İki oyunla Festivale Katılıyor

Ünye Şehir Tiyatrosu, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü vesilesiyle düzenlenen 1. Ordu Tiyatro Festivali “Özgür ve Özerk” Tiyatro Çalıştayı etkinliğine iki oyunla katılıyor. Festival, Asanart Derneği tarafından gerçekleştiriliyor ve Ünye Şehir Tiyatrosu bu önemli etkinliğe çağrılmış durumda.

Ünye Şehir Tiyatrosu Duvar Oyunu
Ünye Şehir Tiyatrosu Duvar Oyunu

Ünye Şehir Tiyatrosu, Atatürk Kültür Merkezi sahnesinde düzenlenecek olan festivalde bir çocuk oyunu ve bir yetişkin oyunu ile yer alacak. Festivalin üçüncü günü, saat 14:00’te “Geri Dönüşüm Kahramanları” adlı çocuk oyunuyla sahne alacaklar. Aynı günün akşamında ise saat 20:30’da “Duvar” adlı yetişkin oyununu sergileyecekler.

Ünye Şehir Tiyatrosu Bir Çocuk Oyunu ve Yetişkin Oyunla Festivalde

Ünye şehir Tiyatrosu
Ünye şehir Tiyatrosu

Ünye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Kerim Aydemir, seyircilerin oyunları büyük beğeniyle karşıladığını belirtiyor ve bu sezonun tiyatro adına yoğun geçtiğini vurguluyor. Aydemir, festival için davetlerini gönderen Asanart Derneği’ne ve tiyatro gönüllülerine teşekkür ediyorum. Özel bir günde ve haftalık festivalde sahne almaktan mutluluk duyduğumuzu bir kez daha söyleyebilirim.

İki Oyunla Devam Edeceğiz

Aydemir, bayramdan sonra yetişkinler için hazırladığımız iki ayrı oyun, “Duvar” ve “Dağınık Düşler Kabaresi” adlı oyunları tekrar sahnelemeyi planladık. Tabi bu planlama bize güzel geri dönüşler sonucunda oyuncu arkadaşlarla aldığımız bir karar, bizlerin alkışları devam etmesi adına desteklerinden dolayı şimdiden teşekkür ediyoruz, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü kutluyor ve sağlıkla sanatla bir sezon geçirmek dileğinde bulunuyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu