Gündemİkizce

İkizce Belediyesi 5 Ekiple Yağış Mesaisinde

Bölgemizi etkisi altında alan yağışlar İkizce ilçesinde de kendini gösterdi. Menfezler tıkandı, dereler taştı. Belediye Başkanı Osman Kaygı, ilçedeki son durumu değerlendirerek olumsuz bir durum yaşanmadığını aktardı.

Başkan Kaygı, fındık bahçelerinde çalışam üreticileri de dere yataklarına çalı çırpı atılmaması konusunda uyarılarda bulundu.

 

Başkan Kaygı, Alp TV’ye yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Sürekli yağış alan bir bölge olduk. Yaklaşık 80 – 100 kg civarı yağış oldu. Dereler taştı, acil müdahale ekiplerimiz sahada. 5 farklı ekip sahada yağışı takip ediyor. Daha çok fındık alanlarımız olduğu için kökü de zayıf olduğu için heyelanlarımız oldukça fazla. Bizler vatandaşlarımızın bir telefon kadar yanındayız.

Vatandaşlarımızdan ricam şudur ki, fındık dalı kesimi, ışkın alımı gibi işler yaparken malı çırpıyı dere kenarlarına atmayalım. Bu atıklar menfezlerin tıkanmasına sebep oluyor. Yine ilçe merkezinde de sokağa atılan sigara izmaritleri gibi atıklar su yollarını tıkıyor. İşte bunun sonuçlarını bu gibi yağışlarda görüyoruz. Lütfen bu konuda dikkat edelim.

Biz İkizce Belediyesi olarak olası sel felaketi ne karşı önlemlerimizi aldık ve süreci en az zararla atlatmak üzere çalışıyoruz.”

Haber: Talip KOCAKOÇ

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu