GündemİllerOrduSpor

İl Birinciliği Türkiye Şampiyonası Tadında

Ordu’da minikler ve süper minikler judo il birinciliği rekor katılım ile gerçekleşti.

Beş ilçeden 212 Sporcunun katılımı ile Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Minikler Judo İl Birinciliği madalya töreni ile sona erdi.

Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenecek olan Minikler kategorisi Türkiye Şampiyonası için Ordu’da judo il birinciliği seçmeleri yapıldı. Müsabakalar Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü uhdesinde Atatürk Spor Salonunda gerçekleşti.

“İl Birinciliği Türkiye Şampiyonası Tadında Geçti”

Minikler ve Süper Minikler Judo İl Birinciliği müsabakaları büyük heyecana ve çekişmeye sahne oldu. Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen seçmelere kız-erkek olmak üzere toplamda 212 sporcu katıldı.

5-6 Temmuz 2022 tarihlerinde Trabzon’da yapılacak 18.Uluslararası Karadeniz Şampiyonası’na ve 22-24 Temmuz 2022 tarihleri arasında Afyonkarahisar’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası için Altınordu ilçesi Atatürk Spor Salonu’nda  212 minik judogi minderde Türkiye Şampiyonası’na gidebilmek için ter döktüler. Dereceye giren sporculara ödüllerini Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve Antrenörler takdim etti.

 

Sporculara Tebrik mesajı ileten Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç şöyle konuştu:

“Afyonkarahisar’da ve Trabzon’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum. Eminim ki en güzel şekilde yarışarak ilimizi temsil edecekler. İnşallah sporcularımız Ordu’ya başarılarla dönecek. Her zaman olduğu gibi sporun ve sporcularımızın destekçisiyiz. Çekirdekten yetişen minik judocularımız Türkiye şampiyonasına gitmeye hazırlanacaklar. Çocuklarımızı spora yönlendiren ve destek veren ailelerine çok teşekkür ediyorum. Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Ordu Valisi Tuncay Sonel’e ve Judo Federasyon Başkanı Sezer Huysuz’a teşekkür ederim” diye belirtti.

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu