Gündem

“İlk Evim İlk İşyerim” Tırı Yollarda

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi vatandaşın ayağına gidiyor.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ tırı Türkiye’nin meydanlarını geziyor, “İlk Evim İlk İş Yerim” projesini anlatıyor.

500 bin sosyal konut, 1 milyon arsa ve 50 bin iş yeri ile Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan “İlk Evim İlk İş Yerim” projesine 7.5 milyonluk rekor bir başvuru oldu.
Vatandaşlar bu süreçte sosyal medya, yazılı-görsel medya ve TOKİ’deki bilgilendirme hattıyla projeye ilişkin merak ettiklerinin yanıtını bulabildi. Şimdi de “İlk Evim İlk İş Yerim” tırı vatandaşın ayağına gidiyor. Türkiye genelinde meydanlarda TOKİ uzmanları doğrudan vatandaşları projeye ilişkin bilgilendiriyor.

TOKİ ÖRNEK DAİRELERE 360 DERECE TUR
Vatandaşlar “Türkiye’nin en büyük sosyal konut projesi” ile ilgili tırda bulunan TOKİ uzmanlarından yüz yüze görüşerek merak ettikleri sorulara ilişkin bilgi alabiliyorlar.
Aynı zamanda özel VR teknolojisi sayesinde daha önce yapılmış TOKİ projelerindeki örnek daireleri 360 derece deneyimleyebiliyorlar.  TIR ekranlarından yayınlanan soru cevap videoları sayesinde de vatandaşlar akla gelmeyen sorular hakkında bilgilendiriliyorlar.

900 MİLYARLIK DEV YATIRIM
Yaklaşık 900 milyar liralık dev bir yatırım olan İlk Evim İlk İş Yerim projesi çarpan etkisiyle 450’den fazla alt sektörü harekete geçirecek olması sebebiyle ekonominin, sanayinin, ticaretin çarklarını da hızlandıracak. Projenin 2 trilyon liradan fazla bir ekonomik hareketliliğe yol açacağı öngörülüyor ve en az 200 bin yeni istihdam katkısı sağlaması bekleniyor. Tüm bunların yanında proje sosyal konutları, güvenli işyerleri bir deprem ülkesi olan Türkiye’nin kentsel dönüşümü noktasında da öncü bir vazife üstlenecek.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu